Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mavi su nasıl kullanmalıyım?

simbat237

Bronz 1 Üye
beyler mavi suyu akvaryuma koydugumda kaplumbagaları sudan cıkartmalımıyım bıde fılıtreyı nekadar takmamam gerek?

Cvp: mavi su nasıl kullanmalıyım?

kapluşlar suda olunca bişe olmaz diye biliorm filtreyide çalıştırmayın diolar ama ben çalıştırdım bişede olmadı zaten filtrenin hava şeyi çalışmasa o mavi damla yayılmıyo hep biyerde birikio bence çalışık durumda olsun, ama siz yinede kapluşları ayrı bi yere alın yarım saat sonra koyarsınız akvaryuma.

Cvp: mavi su nasıl kullanmalıyım?

Geçen gün Ecem ile kounştum. Damlanın ithalatının yasaklanacağı, kaldırılacağı yada konunun devreye sokulduğunu söyledi.
Ayrıca damlayı kullanma sebebiniz nedir? Ben hastalık olayından sonra akvaryumu temizlemek, mikroplardan arındırmak için şu uygulamayı yaptım. Bir gün kaya tuzu ile silikonlu yerler ve camı ovarak, tüm malzeme ve ekipmanlar içinde iken 24 saat filtreyi çalıştırdım. Ertesi gün bu suyu komple boşaltıp yeni su ve mavi damla ile 24 saatte filtre çalışarak bu suyu tuttum. Sonraki gün suyu gene komple dökerek yeni suyu koydum ve 4-5 saat suyun oturup ısınmasını sağladıktan sonra canlıları ekledim.

Mavi damla su içinde zararlı ve yararlı tüm bakterileri yok eder. Su dengesi diye bir unsur kalmaz. Canlı varken yapmakta uygun değildir.

Geri