Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Melek..

Ya tesekkür ederim akvaryum istedigim gibi oldu amaaaa kuru alanin vantuzlari iyice eskimis yapismiyor tam. Deli Leyla her seferinde kuru alanin yerini degistiriyordu ondan oldu herhalde. Bugün ilk kez akvaryumdaki siyah salyangozu yedi, birsürü vardi akvaryumu sicak suyla temizlemistim ama birtane görünce aman dedim almiyim bosver. Birde baktim ki bugün onu yemeye çalisiyor sonra aldi agzina yuttu öyle, sonra deli çikti gerile gerile güneslendi :D. Akvaryumun altinda ya onun akvaryumu önünede kapak var yani gelen gideni göremiyor o yüzden panik olup suya atmiyor kendini.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto648.jpg Deli sey suna bak :D küçüçük boyuylada günesleniyor.

cadı maşallah :D
küçücük boyuyla birde salyanyozu mu yemiş ?? seni gidi yaramaz :D
=] ay çok şeker güneşleniyor yaa :D

panpon' Alıntı:
cadı maşallah :D
küçücük boyuyla birde salyanyozu mu yemiş ?? seni gidi yaramaz :D
=] ay çok şeker güneşleniyor yaa :D

Evet ya bir iki kez yanina isirdi sonra 4üncüde tam isabet oldu :D. Haftaya cuma günü tetra reptomin alicam bu sefer iki kutu. Kuduruk leyla yine birini suya düsürürse digerini kullanirim çok zor bulunmaya basladi artik.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto839.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto840.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto841.jpg

Yeni resimleer

Son fotoğraf çok hoş çıkmış. Kabuk şekli bizim kırmızı yanaklara göre biraz daha farklı gibi sanırım ya da henüz bayağ ufak olduğundan öyle.

Bende bu kaplumbağayı uzun zamandır arıyorum tam 8 farklı petshop gezdim hiçbirindede Trachemys Scripta Scripta yada Graptemys yok hep kırmızı yanaklı yani Trachemys Scripta Elegans Türkiyede bulunmaz mı bunlardan

inanlmaz birşey..sırtında dikenleri var adeta.büyüdüğünde görmek isterim.
bunu kırmızı yanakların arasında şans eserimi gördünüz yoksa özel olarakmı satıyorlar bunları?

burada kırmızı yanak satılmaz ki satışı yasak. Özel olarak getirmişlerdi

Geri