Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Merhaba

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Su ısıtıcı ve ısıtma lambası ile durumu iyileştirebilirsiniz. Daha almadınız sanırım. Kış aylarına girdik hayvan bunu hissedip yemiyor da olabilir. Bu ekipmanlar bu sorunu ortadan kaldırır.

Birde vitasand pro78 marka sarı silis kum alın. Hazımsızlık çektiğinde yiyorlar. Bağırsaklarındaki olası parazitleri atıyorlar. Eşelenip vakit geçiriyorlar.

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Cem bey merhabalar. Su ısıtıcımız var ama kuru alanı yok.. Bir akvaryum yaptıracağız..İzmirde yapan bildiğiniz bir. Yer varmı.. Uvb ısığı var.. Filtresi var ama akvaryum yetersiz.. Ve birde akvaryum örneği rica edeceğim sizden

Moderatör tarafında düzenlendi:

cem

Süper Moderatör
Yönetici
İzmirde ben o zaman yazlık için 80*35*48h ölçülerinde ve 7 mm kalınlığında hazır akvaryum almıştım.

Kamil Tunca bulvarında altın akvaryumdan. Yalnız özel yaptıracaksanız akvaryum imalatçısına gitmeniz lazım. O da nerede bilmiyorum.

Benim akvaryuma bakın. Ömürlük yaptırdım.

Esas konudaki resimler gitmiş ne yazıkki

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Hımm anladım cok teşekkür ediyorum.. Evet sizin akvaryumunuz çok güzel. Burda nerde bulacağız araştırıyorum bende.. Bir an önce halletmemiz lazım. Akvaryumunuz çok güzel gercekten

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Teşekkürler. Üst kuşaklar gözükmesin ve kuru alanı taşıyacak sağlamlıkta olsun diye paslanmaz çelik sac kullandım. Kuru alan uğraştırdı. Yelpaze camları sonradan eklettim. Hayvanlar uzanıp ön camdan dışarı atlayacak kadar büyüdüler. Akvaryumla aynı paraya gelmişti o zaman.

Akvaryum köşe camlarını rodaj yaptırdım yani makine ile düzleştirip pürüzsüz yaptılar. Bu silikonların daha sağlam tutması için büyük akvaryumlarda gerekli

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Bizde bugün bir akvaryum için konuştuk.. 100#50#35 1100 TL sadece akvaryum. Altında dolabı ile birlikte 2500 TL dedi.. Ama kurutma alanını siz nasık isteseniz o şekilde yapıcaz dedi... Nasıl yapıcaz bilmiyprum. Kamplumbağanın boyu 20 cm. 40 cm genişlik yeterli olurmu sizce

cem

Süper Moderatör
Yönetici
35 cm yükseklik az kum, kaçış boşluğu derken suya pay kalmıyor. Ki iç filtre için 30 cm üstü su lazım.

100*50*50h ya da 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında akvaryum lazım.

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Bizimki derin suya alışkın değil. Kafası hep dışarda ayaklarını uzatıyor.. Ondan derin su istemez diye korkuyoruz. Bir de bişey soracağım. Vitamini ağzına kenarlarına sürüyoruz. 1 haftadır yemek yemiyor ne yaptıysak. Ölüm gibi. Birşey olmaz dimi

Moderatör tarafında düzenlendi:

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Hayvan büyük yağ bağlamıştır. Bir iki hafta daha yemese ölmez ama her şeyi denediğiniz halde hala yemezse başka bir sorun var demektir.

Hayvan derin suya alışık değilse ilk başta yadırgayabilir, derin su psikolojisine girebilir. Hızlıca dibe inip çıkıp yüzer sonra durulur bu sorun değil. Her hayvan böyle yapar. 2 metre derinliğe kadar inebiliyorlar.

Suyu yükseltin. Belki yüzerek harcadığı enerji iştahını açar. Yüzerken bacak hareketlerine de bakın. Rahatça kullanabiliyor mu?

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Ebet ne karıdes ne kıyma ne tavuk ne et hiçbişey yemiyor.. Bakınxada gayet sağlıklı.. Yürüyor yüzüyor leğene koyduğumuzda.. Ama yemek yok üzülüyoruz çok.. Akvaryumu yaptırıcaz konuştuk bir iki. Kişiyle.. Dediklerinizi yapalım bakalım suyu çok koyalım..

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Dışkısını yiyor da olabilir. Birebir göremediğim için birşey de diyemiyorum. Zaten aklıma gelenleri de sıraladım.

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Günaydın.. Yemek yemiyor dışkısını yparmı yemek yemediği zaman :)

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Yemek yemeyince yapmaz. Hekime götürün kontrol etsin farklı bir durum olabilir.

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Cumartesi için randevu aldık. Götüreceğiz. Şimdi dışarı cıkardım güneşleniyor. Bişey dikkatimi cekti ağzını açıp kapatıp yak dişe ses geliyor sanki dişlerini vurur gibi neden yapar bunu

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Bunu sürekli mi yapıyor sizi görünce mi?

Nefes almada var mı zorlanma.

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Dışarı çıkarttığımızda arada yapıyor bazen güneşlenirken.. Nefes almasında bişey yok gayet iyi Cem bey

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Siz şu lamba işini halledin kendi istediği zaman çıkıp insin. Hayvan üşütür, bir de akciğer enfeksiyonu olmasın. Gerçi enfeksiyon geçiriyor olabilir.

Lamba ve su ısıtıcı olmayınca sebep bu mu emin olamıyorum. Boşu boşuna hayvana antibiyotik yüklemekte istemiyorum.

Gokgok34

Bronz 2 Üye
Merhaba Cem bey akvaryumu yaptırıyoruz. Size bir şey soracağım. Akvaryumumuz 100*50*50..akvaryuma 50 litre su koyacağız biizm kamplumbağa denedik derin su istemşyor artı kurutma alnı olucsk.. 50 litre su için nasıl bir filtre tavsiye edersiniz..

cem

Süper Moderatör
Yönetici
50 litre su olmaz istememesi önemli değil derin suya koyun zorlana zorlana öğrenecek. Ki bu o kadar uzun sürmez. Su onların yaşam alanı. Balık gibi yüzer dipte gezerler.

Onun her istediğini yaparsanız elinde oyuncak eder. İnadını kırıp patronu gösterin. Sağlıklı gelişimi için yüzmesi lazım.

Jbl protemp 200W alın.

Gokgok34

Bronz 2 Üye
:) şimdilik patron o.. Her istediğini yapıyoruz dediğiniz doğru oyuncak olduk elinde.. Birde filtre nasıl alıcaz onu rica ediyorum sizden