Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Michelangelo ve Donatello'dan Bilgilendirici Beslenme Videosu :)

Cvp: Michelangelo ve Donatello'dan Bilgilendirici Beslenme Videosu :)

:) Harika olmuş ellerinize sağlık

Birkac kucuk hata olmus ama tesekkurler baya ugrasmissiniz
1-30 derece su uygun degildir metabolizmayi zorlar 5 cm oncesi 28 10 cm ye kadar 27 sonra 26 derece su uygundur normal sartlarda birde yem olarak jbl ve troopical da kaliteli yemlerdendir
2-Su kaplumbagasi kokmaz iyi filtrelenmesse suyu kokar, filtreleme iyiyse bu buyuk oranda minimalize olur
3-1 yilda hayvan okadar buyuyorsa buyuk ihtimal cok yemleniyordur
Ek olarak akvaryum sizinkilere kucuk gelmeye baslamis, masallah saglikli gozukuyorlar
Bu dediklerimi yapici elestiri olarak alin lutfen

Tebrikler çok güzel olmuş:smile:

güzel video olmuş cepten girdiğim için izleyememiştim. almadan önce izleyen için faydalı olmuş eline sağlık. yalnız alisarp'ın belirttiği gibi bir iki hata var. yazıları düzeltme olanağın var ise bunları düzeltiriz.

Ali, eline sağlık çok güzel hazırlamışsın. Videonun müziği ve yazım tarzında ilgiyle seyretmeyi sağlıyor. Ali Sarp ın ufak 3 tespiti dışında zaten harika. Varsa düzeltme şansın kusursuz olur :)
Ufaklıklardan sarı kabuklu olanı daha da çok sevdim. Kafa rengide değişik. Her ikisine de uzun ömürler.

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz değişiklikleri yapmam çok vaktimi almaz sadece bu videoyu iptal edip yeni bir video linki koyacağız o kadar. O halde ben sizden bunları maddelemenizi istesem nasıl olur? Siz bana madde madde ne yazmam gerektiğini gönderin. Hem ekleyeceğiniz yeni bilgiler de vardır. Bende bunları videoya ekleyim ve yaymaya başlayaylım. İnsanımız çok okuma taraftarı değil, ancak böyle bir tanıtım olduğunda dikkat edeceklerini düşünüyorum. :)

Yukarida yazdiklarima ilaveten eklenebilecek birkac sey gormustum eve gidince yazarim ilaveleri

Bende aynen bilsayardan bakarım.

Hatalar ve eklenebilecek seyler
1-30 derece su uygun degildir metabolizmayi zorlar 5 cm oncesi 28 10 cm ye kadar 27 sonra 26 derece su uygundur normal sartlarda birde yem olarak jbl ve troopical da kaliteli yemlerdendir
2-Su kaplumbagasi kokmaz iyi filtrelenmesse suyu kokar, filtreleme iyiyse bu buyuk oranda minimalize olur
3-1 yilda hayvan okadar buyuyorsa buyuk ihtimal cok yemleniyordur
4-Hayvanlara sera ve tetra harici jbl ve tropical yemlerde verebiliriz kalitelidir
5-Kompak UV lamba sizde olmadigi icin deginememissiniz ama buda oldukca onemlidir
6-35 cm e kadar disiler buyur erkekler ise 25 cm e kadar buyur
7-25-35 hatta dogru bakimla 30-35 yil yasarlar
8-Plastik kaplarda yerine olum fanusu dedigimiz plastik kaplarda derseniz daha iyi olur ve yasadiklari hayat hayat degildir gibi birsey yazabilirsiniz cunku 1 yildan cok daha fazla yasayabiliyorlar isin asli tabi minicik kaliyorlar o ayri
9-Bir yilda 12-13 cm cok fazladir 6-10 cm e kadar yazabilirsiniz yada santimetreye kadar yazabilirsiniz
10-Guneslenmeye cikarttiklarinda golgelik ve suluk alan olmasi gerektigini yazabilirsiniz

Yazim hatalari
1-Isıtıcı ampül degil ampul
2-Su ısısı olacak ısıtıcısı degil
3-Silis kum olacak kumu degil
4-35 cm Kadar degil 35 santimetreye kadar yada 35 cm e kadar
Yukaridaki 8. madde yazim hatasina da giriyor

Benim gorduklerim bukadar, video icin tekrar tesekkurler cok emek vermissiniz

Benim aklımdan çıkmıştı. Alisarp gerekli düzeltmeleri yapmış.

Geri