Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Midye kırığı

ysuf61

Bronz 4 Üye
Merhaba, arkadaşımın sorusuna cevap arıyoruz belki bu konuda bilgisi olan vardır diye buraya da yazmak istedik, sorusunu iletiyorum: "Akvaryumda Lepistes aynı zamanda bitki besliyeceğim. Kum olarak dere kumu siyah kum lav kırığı var ama asıl sormak istediğim bugün midye kırığı aldım internette baktığımda kimisi olur kimisi olmaz demiş Lepistes ve bitki akvaryumunda zemine diğer kumlarla beraber midye kırığı koyulur mu lütfen cevaplar mısınız?" Bir de: "60 lt bitkili bir akvaryumum var.5 neon Tetrayla 2 siyah Moli balığı almam uygun olur mu? Molilerin her ay Yavrularını versem 1 erkek 1 dişi Moli kalsa olur mu?"

Son düzenleme:

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Black molly'ler lepistes ile uyumlu ama neon tetra ile nasıldır bilemiyorum.

Yalnız neonları karideslerle aynı sistemde görmüşlüğüm var bu ikisi de uyumlu. Sistemde arapsaçı yosun vardı. Neonlar yemi yiyor artıkları karidesler bitkilerden topluyor. Bahçıvan gibi işliyorlardı.

Kum konusunu adminimiz Ahmet beye ilettim o cevap verir.

Akarakurt

Admin
Yönetici
Merhaba,

Lepistes ile aynı zamanda bitki bakacağınızı belirtmişsiniz. Midye kırığını bitkili akvaryumda kullanmıyoruz.
Soru sadece lepistes ve midye kırığı ise sıkıntı olmayacaktır.
Midye kırığı suyu sertleştirir. Bitki sert suda bakılmaz. Lepistes suyu tolere edebilir.
Lepistes + moli + tetra için yeterli büyüklükte değil akvaryumunuz. Hepsini birlikte bakmanızı önermem.

Kişisel görüşüm midye kırığı kullanmamanız.