Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Minik kaplumbağa dışkısını yiyor Ne yapmalıyım

seray

Bronz 5 Üye
Öncelikle Merhabalar 2 santim kabuk boyutundaki minik kaplumbağam birkaç gündür dışkısını yiyor bunun sebebi ne olabilir Onun için zararlı mıdır Yardımcı olursanız çok sevinirim

Su kaplumbağaları dışkılarını yer yalnız hayvan bu boyda başlamış ise yemi az veriyor olabilirsiniz. Formuna göre yemi yarım (stick) yada bir adet (gammarus) artırın.

Hmm anladim teşekkür ederimm ben sabahları 1 tane stick veriyordum aksamda 2 tane gammarus o zaman ara öğün de vereyim

Bir süre geçici olarak 3 öğün yapabilirsiniz. Sonrasında iki öğüne düşüp hayvan büyüdükçe yemi artırırsınız.

merhaba benim kaplumbağalarım 8-10 cm kabuk boyuna sahip. bir tanesi dışkısını yiyor. Yem de çok yiyorlar artık biraz daha az veriyorum ama forumda yazılan ölçü kadar veriyorum. Neden olabilir?

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan gruptan oldukları için doymuyorlar. Dışkı yerler. Bu normal. Eğer birbirlerininkini de yerseler bu diğer hayvanı kabullendiğini gösterir. Aksi halde yemezler. Diğer taraftan bağırsak aurası için bakteri transferi olur. Bir nevi aşı gibi.

Geri