Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Minik Kaplumbağamın Ayağı Yaralandı !?

PowerfuL

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar. Bi' vakittir yoktum sitede. 2 tane su kaplumbağası besliyordum ta ki abim askerden izine gelene kadar. Profilimden kapluşlarımın tanıtım konusunu görebilirsiniz.

Öncelikle su kaplumbağalarının en fazla 2 tane olması yanlısıyım. Abim kapluşları görünce çok sevdi ve onlara yem alırken bi' tane de yavru minik kapluş almış. Sevinsem mi üzülsem mi bilemeden koydum akvaryuma bu tatlı miniği. Su kaplumbağalarının tanışma-kaynaşma tavırları benim için kaygılı ve zor. Diğer 2 kapluşum çok güzel uyum içindeler ve anlayışla karşıladılar minik kapluşu derken bi' tanesi miniğe arada saldırıyor, gözetliyorum sürekli fakat miniğe zarar vermiş. Arka ayağının derisini kapmış ve sekiyor miniğim. Arka ayağı yaralı. Ne yapmalıyım? Çok üzgünüm bu duruma. :59:

Cvp: Minik Kaplumbağamın Ayağı Yaralandı !?

yara ortaya çıkmışsa antibiyotikli merhem alın. ısırana bir miktar fazla yem verin. hayvanların tabiatı gereği iş yemeğe gelince ne ana çocuğunu ne kardeş kardeşi tanır.

Veterinere göstermelisiniz acil

kardeş bence küçük 15-30 Litre civarı bir akvaryum kur. şimdilik kaplumbağanı orda antibiyotik tedavisine başla

bence küçük 15-30 Litre civarı bir akvaryum kur. şimdilik kaplumbağanı orda antibiyotik tedavisine başla

Evet yem konusunda gerçekten çok asabileşiyorlar ve saldırısı bu yüzden oldu miniğe. Yorumlarınızı çok dikkate alacağım ve gerekeni yapacağım. Görselleri bugün yükleyebilirim.

veterinlere götur sene

Geri