Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

misket

turtle..

Altın 4 Üye
Herkese iyi akşamlar..Bugün miniklerimin evine yassı ve yuvarlak misket koydum,tabi tanımak için devamlı ısırmaya çalışıyorlar özellikle yuvarlak misketlerin içindeki renkli dalgaları :) bunun onlara bir zararı olur mu?Isırmaya çalışırken felan ??

Cvp: misket

ben de koyuyordum eskiden. bir zararını görmedim. rahat rahat kullanın bence :D

Benim hala var kumların arasına attım. 1-2 güne merakları gider :)

Tamam teşekkür ederim :) Minik oldukları için en ufak şeyden tereddüt ediyorum..

Onlarin dogalarinda var isirmak merak etmeyin misketleri taniyinca birakir isirmayi :)

Benim akvaryumda da var, ısırdı 3 ile 4 kez sonra bıraktı. birşey olmaz.

Takip ediyorum bıraktılar ,sanırım alıştılar artık :)

Aslında bende sırf kum yerine akvaryumun dibini irili ufaklı misketlerle döşeyip misketlerin altınada bir ışıklandırma yapmayı düşünüyorum.Misketlerin ana maddesi cam olduğu için bir ışık şenliği yaşatmak istiyorum kapluşlarıma ve kendi görsel zevkime.Yalnız tereddütlerim var kaplumbağalarım rahatsız olabilir bende akvaryumun bir köşesine yapmayı düşünüyorum bu işi.Misketleri nereden temin edebilirim?

1milyoncu dediğimiz yerlerde var onlardan. Ucuzluk pazarı diyede geçiyor, aslında ben buradaki kırtasiyelerin hepsinde rastladım :)

Geri