Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Moly balığım

Cvp: Moly balığım

Su düzenleyici alırsınız petshoplarda satılıyor :)

mavi damla klor düzenleyici var ama pek faydası olmuyor ne yapmayılım ? 4 gün bekletiyorumda suyu damacanada ama genede fayda etmiyor ağzı açık şekilde

Faydası olması gerek çok enteresan . O zaman içme suyu kullanıcaksınız mecburen.

içme suyuda pahalı :D ben dış filtre kullanıyorum diye 3 4 ayda bir değiştiriyorum en normal su 5 tl burda 40 tl su parası vermem gerekiyor ben o yüzden balıklarımı saattım yoksa ben 70 80 tane balık vardı

Çeşme suyuyla deneyin bakalım :) Olumlu sonuç alırsınız belki.

bakalım bi balıklarda karar verimde bakıcam onada :D

Şuanda balık akvaryumunda da kaplumbağa akvaryumunda da Sera Aquatan kullanıyorum. Çok memnunum. Onuda alabilirsiniz :)

seranın ürünleride her yerde yok işte olsa :) burdakilerde yok mesela ancak istanbula gittim alabilirim :) fiyatı ne kadar ?

Seranın ürünleri biraz pahalı oluyor? 10-15TL arasında sanırım Ecem hanımın bahsettiği ürün. Ama alırsanız uzun bir süre kullanırsınız.

sıkıntı yok pahalı olsunda :D ben buralarda bulabilim :D kaplumbağalar içinde gecerlimi bu ürün

O zaman birde onu deneyin. Bence çözüm olabilir :)

bulursam alcam yarın bakalım :) kaplumbağaların suyu içinde düzenleyici koku giderici varmı acaba ?

Bu soruyu balık kategorisinde değilde kaplumbağa kategorisinde sorun bence :)

Düzgün filtrasyon yapılan ve biyolojik döngüsü oturan bir akvaryumun(ister balık olsun, ister başka canlı) suya bir şey katmadan kokusuz ve berrak kalır. Koku giderici veya diğer benzer ürünler katılan su asla temiz olmaz. Ter kokulu bir vücuda deodorant sıkmaya benzer. Duş almazsanız çözüm olmaz.

Emre bey, eğer aklınıza daha da takılan bir soru varsa kaplumbağa kategorisinden temizlik kısmından sorabilirsiniz :)

Geri