Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

monodoks kulanımı

ycosmus

Yeni Üye
kaplumbağam akciğer enfeksiyonu geçiriyor. monodoks aldım antibiyotik olarak fakat ne dozda kaç litre suya karıştırmam gerektiği ve ne kadar o suda bekletmem gerektiği konusunda bir bilgim yok. kaplumbağam henüz 3.5 cm çok küçük yani.
yardımcı olur musunuz ? bir an önce başlamak istiyorum
şimdiden teşekkürler

geçmiş olsun.eğer kaplumbağa küçükse bir taneyi kaldıramaz.yarıya bölüp sabah ve akşam verin

3 gündür kullanıyorum ilacı. hergün 6 saat ilaçlı ve 33 derece suda bekletiyorum kaplumbağamı. Günün geri kalanını akvaryumda geçiriyor.Ama halen yem yemiyor ve sürekli kuru alanda duruyor. Acaba ilaç etkisini göstermedi mi hala? 2 gün daha kullanmaya devam edeceğim ilacı. Eğer bir iyileşme olmazsa devam edeyim mi kullanmaya?
Bir de vitamin takviyesi yapmalı mıyım akvaryum suyuna. Çünkü yem yemiyor hiç.

ycosmus' Alıntı:
3 gündür kullanıyorum ilacı. hergün 6 saat ilaçlı ve 33 derece suda bekletiyorum kaplumbağamı. Günün geri kalanını akvaryumda geçiriyor.Ama halen yem yemiyor ve sürekli kuru alanda duruyor. Acaba ilaç etkisini göstermedi mi hala? 2 gün daha kullanmaya devam edeceğim ilacı. Eğer bir iyileşme olmazsa devam edeyim mi kullanmaya?
Bir de vitamin takviyesi yapmalı mıyım akvaryum suyuna. Çünkü yem yemiyor hiç.

İlaç bittiğinde faydası olmazsa veterinere gösterin...O bir yol gösterecektir.

evet o ilaç ama şişede değil tablet halinde kutuda. umarım iyi bir veteriner bulabilirim.

benim kaplumbağamın da suyu biraz soğuktu gözleri kapandı bu ilacı kullanmalımıyım? şu anda evde mevcutta
eğer kullanmalıysam nasıl kullanılmalı

oraya betta yazmışım :) önce bettalar la ilgili sitelerde dolaştım sonrasındada buraya girmiştim yanlış yazmışım kaplumbağamdı :)

duskba26' Alıntı:
benim kaplumbağamın da suyu biraz soğuktu gözleri kapandı bu ilacı kullanmalımıyım? şu anda evde mevcutta
eğer kullanmalıysam nasıl kullanılmalı

furkan54ozan' Alıntı:
Sabah yarısını,akşam diğer yarısını koyabilirsiniz.

Bir inceleyin sonra kullanmaya karar verin....

mailto:/forum/goz-kapanmasinin-sebepleri-t-342.html

içindeki tozun yarısını değil mi, bir de normal durduğu yere koyacağım değil mi?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

peki diyelimki koydum o ilacdan biraz göz kapanmasının sebebi o deilmiş ne olur?

Birşey olmaz.
Ama akciğer enfeksiyonu belirtileri yoksa kullanmaya devam etmeyın...

Geri