Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Monodoks Kullanımı Nasıl? Kaç Litreye Ne Kadar?

BoluBeyi

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar dün gece konu açmıştım kaplumabağam hasta oldu diye. Şimdi az önce eczaneden monodoks aldım. Kaç litreye ne kadar kullanmam lazım? Sanırım kapsülü çıkarıp içindeki tozu dökücem suya? Kaplumbağam tahminimce 3-4 aylık, 5 aylık da olabilir.

Cvp: Monodoks Kullanımı Nasıl? Kaç Litreye Ne Kadar?

içine ısıtıcının üstü örtülecek kadar su koyun sonra üstüne 1 kapsülü dökün ısıtıcıyı 33 dereceye ayarlayın ilacı karıştırıp eridin sonra kapluşu koyun 2-4 saat beklettikten sonra akvaryuma geri koyun.

KillerPrince' Alıntı:
içine ısıtıcının üstü örtülecek kadar su koyun sonra üstüne 1 kapsülü dökün ısıtıcıyı 33 dereceye ayarlayın ilacı karıştırıp eridin sonra kapluşu koyun 2-4 saat beklettikten sonra akvaryuma geri koyun.

Teşekkür ederim fakat akvaryumun büyüklüğü önemli değil mi? Ben ölüm fanusu diye tabir edilen kabın içinde ilaç tedavisini yapmayı düşünüyordum

yeni konu açmadan önce biraz araştırma yapın. Bu konu forumda detaylı bir şekilde mevcut.

nameste108' Alıntı:
yeni konu açmadan önce biraz araştırma yapın. Bu konu forumda detaylı bir şekilde mevcut.

Ben araştırdım forumu, tam olarak cevabımı alamadığım için burada konu açtım zaten. Benim öğrenmek istediğim şu, kaç litre suya ne kadar atılıcak?

1 litreye 1 monodoks, o karışımında 2 3 damlasını kaplumbaya verilmeli.

Ben yarım litreye 1 tetradox kullanmıştım.

Bunların hepsi forumda mevcut :)

nameste108' Alıntı:
1 litreye 1 monodoks, o karışımında 2 3 damlasını kaplumbaya verilmeli.

Ben yarım litreye 1 tetradox kullanmıştım.

Bunların hepsi forumda mevcut :)

Teşekkür ederim, peki 2 3 damlayı şırıngayla mı veriyoruz, yoksa başka yolu da var mı?

Geri