Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Muhabbet Kuşu 2 gün yalnız bırakılabilir mi?

Masters

Bronz 1 Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşu aldım ama 2 gün evde olamayacam yalnız kalacak. Kuşuda arabada strese sokmak istemiyorum. Yemini/Suyunu filan koysam 2 gün bir şey olur mu? Yoksa komşuya mı bırakayım? Yada bir şey olmazsa yanıma alayım. Yol 2-2,5 saat

Hayvan bağlanacak kadar uzun süre durmadıysa bırakabilirsin. Eğer alışmış ise küser.

Mesafe kısa götürebilirsinde. Komşun temizlik müptelası biri değil ise ona da bırakabilirsin. Yemi suyu var. Birşey yapmayacak güneş görmeyen bir yere koyabilir.

Suyu ve yemi iyi sıkıstır. Bir arkadasin suyu dusmus, ölmüs hayvanlar.

Götürdüm şuan yanımda ve birşey olmadı. Bütün gün odada saldım uçup durdu başta çarptı sonradan çarpmamaya başladı :D
Bu arada kafesin boyu yeterli mi, en büyük bunu bulabildim 3 yere sordum.
mailto:/NEOPbO.jpg

Budq kuş, çok tatlı ama kafesinden çıkaramıyorum elimi ısırıp duruyor, salıncakla beraber çıkarıyorum :D ama dışarda parmağıma geliyor :D çok hareketli kafesi kemirip duruyor.
mailto:/v4J9ov.jpg

Kafes iyi altına gazete ser ama. O gaga taşı yanında birde mürekkep kemiği al. Kalsiyum ihtiyacını karşılasın. Kemirmesinin sebeplerinden biri de budur. Ağızlarını sağa sola giderken 3. Ayak gibi kullanırlar bununla karıştırma. Hayvana taze marulda ver bu hem kalsiyum sağlar hemde sindirim, boşaltım sistemini çalıştırır.

Tam sandalye önünde çekmişsin bende bakıyorum kafesin içindeki nedir ?

Bazı kuşlar şekerli yemi sevmez. Eğer yemez ise kalabalık etmesin çıkar.

Muhabbetler kafeste ömür geçirdikleri için pek uçmaya alışık değiller. Çabuk yorulur ve kalpleri aşırı zorlanır. Dışarı çıkardığında uçması için zorlama. Kafes kapağına kalem gibi sert birşey takıp açık bırak. İstediğinde gidip kafese girsin.

Hayvanın burnu pembe ise ki ben öyle gördüm. Hayvan dişi, dişiler çekingen ve pasif karakterlidir. Fazla ses çıkarmazlar.

Cvp: Muhabbet Kuşu 2 gün yalnız bırakılabilir mi?

Mürekkebi balığı yemini sormuştum bana gaga taşının diğer adı olduğunu söylemişti.
Resimde tam belli olmamış ama bana mor gibi geldi orası
mailto:/0DGOPZ.jpg

Dişi, erkekte maviye çalar.

Gaga taşı ayrı. Onu gagayı törpülemede kullanıyor. Mürekkep yada diğer adı kalamar kemiğini ise ufalayıp yer. Kemik yumuşak olduğu için gaga işinde taş iyidir.

Geri