Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

muhittinin hastalığı ve tedavisi

berker00

Bronz 4 Üye
kaplumbağam 2 gündür gözlerini açmıyor ve başını öne eğiyor elime aldığımda hareketleniyor ve bi gözünü açıyor diğer gözünü açamıyor yemlerini yemiyor lütfen yardın edin kaplumbağamı seviyorum

Cvp: muhittinin hastalığı ve tedavisi

Bu sorun forumda birçok kişide var maalesef gentagut göz damlası ya da terramycin göz merhemi kullanıyor musunuz? Ben tüm donanımlara sahip olduğunuzu varsayarak bu soruyu sordum.

kaplumbağanızı baktığınız ortamı yazar mısınız?
Akvaryum var mı? su sıcaklığı kaç derece? Kuru alan ve ısıtıcı lambaya sahip misiniz?
Akciğer enfeksiyonu ile ilgili olan konulara bakmanızı öneririm.

terramycin var ama nasıl kullancağımı bilmiyorum lütfen yazarmısınız

terramycin merhemi göz kapaklarına sürmelisin. Gentagut göz damlasını ise gözlerinin içine damlatmalısın. Bide su sıcaklığını 30-33 dereceye ayarla. Bendede aynı sorun var kullandığım için biliyorum :(

Evet doğru kullanımı bu şekilde...

teşekkürler gentagut yerine oculotect damlattım gözlerdeki pislikleri ve enfeksiyonuna iyi geliyor içinde kimyasal pek yok gerçek göz yaşından yapılma bi faydası olurmu ve terramycin ni kaç gün kullanmalıyım ve sürekli suda duruyor boğulma ihtimali varmı

Su seviyesini düşürürseniz boyunu geçmeyecek şekilde o zaman sorun olmaz bide kuru alan için ısıtma lambanız var mı? Kuru alana da hiç çıkmazsa mantar enfeksiyonu ve kabuk yumuşaması olabilir. Gözleri açılana kadar kullanın derim tedaviye devam edin... Oculotect hakkında pek bi bilgim yok antibakteriyel diye yazıyor mu üzerinde?

o dediğim damlayı damlattığımda açılmayan şiş gözünü açtı ve biraz hareketlendi
sorularıma lütfen cevap verin

Sorularınıza yanıt veriyorum size Oculotect üzerinde antibakteriyel diye yazıyor mu diye sordum? İyi geliyorsa gözlerine kullanmaya devam edin derim... Sonuçta kaplumbağanızın durumunu en iyi siz bilirsiniz.

muhittinin hastalığı ve tedavisi

üzerinde anti bakteriyel yazmıyor ama iyi geldi bence şiş ve kapalı olan güzünü yarım açıyor ve gözünde beyaz-şeffaf renkli bi perde gibi bi şey var o nedir zararlı bişeymi

Yavaş yavaş düzelir hepsi damla iyi geldiyse kullanmaya devam edebilirsiniz.

İyi geldiyse kullanmaya devam edin gelişmeleri yine bizimle paylaşırsınız gözündeki beyaz şeffaf tabaka mikrop kaptığının göstergesidir.

damla hakkında bilginiz varsa lütfen paylaşın söylediğim damla hakkında vede 2 gözünüde bi ara tam açtı ve sağlıklı görünüyor derken yeniden kapadı ve kuru alanda boynunu eğip uyudu sanırım uyudumu yoksa başka bişeymi var vede hastalığı tedavisi ne kadar zaman sürer
suyunun seviyesi boğulmasın diye çok az hatta kendi boyunu geçmiyor acaba çoğaltmalımıyım yoksa iyileşene kadar böyle iyimi?

Kaplumbağadan anlayan bir veterinere götürseniz en iisi bence. Su sıcaklığını 30-33 derece ayarlayın.

Varya Muhittinin hastalığının aynısı benim kaplumbağamda da var o da tıpkı senin gibi elime alınca arada bir gözlerini güçlükle aralıyor hep kuru alanda vakit geçiriyor boynunu büküp öyle uyuyor ne yapacağım bilmiyorum. Terramycin ve gentagut kullanıyorum ama hala bi faydasını göremedim. Çok çaresiz kaldım senin gibi.

evt aynen dediğin gibi oluyor heath

ne yapacağımı şaşırdım işim gücüm kaplumbağamı iyileştirmek oldu ama??? Bakalım ben elimden geleni yapıorum inş. zamanla düzelir.

Bide gözlerinin içine damla damlatmak çok zor ne zaman gözlerini aralasa damlatmaya çalışıyorum ama çok korkuyor elimde çırpınmaya başlıyor hemen gözlerini kapıyor bunun için bir öneriniz var mı?

ayrıca benim kaplumbağamı burnundan sümüğümsü şeyler çıkıyor bunu için ne yapmalıyım

En son ne zaman yem yedi? Su sıcaklığı kaç derece? Filtre kullanıyor musunuz? Gözlerinden biri şiş diğeri normal mi?

Geri