Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mutlu olucağınız bir haber

eko16

Bronz 5 Üye
EVET BİLDİĞİNİZ GİBİ BENİM BİR KAPLUŞUM VAR İSMİ PANTUS ONU LEĞENDE BAKIYODUM VE PAZARTESİ GÜNÜ ONA YENİ BİR AKVARYUM ALIYORUM ISITICISINI DA HAFTAYA KADAR ALICAM EN GEÇ AMA LAMBA KONUSUNU BECERİMCEM LAMBA ALAMICAM MALESEF NE YAPMAM GEREKİR BU DURUMDA KURU ALANINI DA YAPICAM AMA LAMBA ALAMICAM NE OLUR BİLGİ VERİN

Cvp: Mutlu olucağınız bir haber

Eğer derinliği fazla olmayan bir akvaryum alıyorsan içinde dışarıdan büyük bir taş alıp kaplumbağanın üstüne çıkmasını sağlayabilir ve basit bir kuru alan yapabilirsin. Taşı koymadan önce kaynatsan iyi olur. Lamba alamıyorsan yapacak bir şey yok. Lamba alana kadar ısı veren sarı basit lamba alıp onu da masa lambasına koyup taşın üzerine gelecek şekilde yerleştirebilirsin. Juen pette ısıtıcı lamba olarak JBL markasının neodym lambası var. 40watt ının fiyatı uygun.

Arkadaşımızın dediği gibi basit ve hızlı çözümlerle kuru alan yapmak gerekir. Kuru alan ve ısıtma lambası hayati önem taşır. Hatta bahsedilen masa lambasını uygulayabilirseniz elektrikçiden gene 40w soft bir ampulde alabilirsiniz. Bir süre tam kurulumu sağlayana kadar idare eder.

Tabi uygun sistemi kurmaya başlamanız sevindirici. Ekipmanları tam bir akvaryumda sağlıklı bir kaplumbağa yetiştirmeniz mümkün.

Benim eski akvaryumuma ait basit kuru alan resimleri belki sana örnek olabilir.

mailto:/35kqr81.jpg

mailto:/35kqr81.jpg

Bir de bu var.

mailto:/5l3ouf.jpg

yakında inşallah fotoğraflarını yollucam buraya :D

mailto:/forum/Konu-benim-ufaklilar-ve-evleri.html

Burada da beni akvaryumlardan birinin resimleri var. Kayalardan kuru alana örnek olabilir.

masa lambası modeli de yaparım belki belli olmaz ya :)

Geri