Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

nane

berna büşra

Bronz 5 Üye
Katılım
3 Haz 2009
Mesajlar
31
benim kapluşumun adı nane erkek ama çok tattlı yaşını bilmiyorum 2 senesini tamamlıycak ama tam olarak yaşını bilmiyorum bu yüzden yaşını söylyemiyorum nane çok akıllı ve huylazdır karaya çıktığında oraya buraya tırmanıp düşer sonra onu kaldırması için bana bakar bende ilk günlerde yardım ediyordum ama sonra veteriner hiç bir şeyine yardım etme dedi o düşe kalka öğrenir dedi şu anda bayabi büyüdütam olarak ortancı parmağım kadar bu yüzden ona çok iyi bakıyorum ve çok iyi besliyorum hergün bir karides birde yem atıyorum karideste et yemdede daha çok vitamin olduğu için hem et hemde oıt olarak beslene biliyor 2007 de öğretmenim aracılığıyla tanıştığım kaplumbağa serçe parmağımdanda küçüktü şimdi ortanca parmağım kadar büyüdükçe ona daha iyi bakıyorum o yüzden çok daha sağlıklı......Sizinde kapluşunuzu hem et hemde ot ile beslemenizi tavsiye ederim ......... NOT:KAPLUMBAĞANIZIN BİR GÜNDE HEM OT HEMDE ET İHTİYACI VARDIR.....''O YÜZDEN BİR MARUL VERBİLİRSİNİZ ET OLARAK İSE KARİDES YAĞSIZ ÇOK AZ KÖFTE BEYAZ ET KEMİKSİZ VE KILÇIKSIZ YANLIZ BUNLARDAN ÇOK AZ VERİLMESİ LAZIM AKSİ TAKDİRDE KAPLUŞUNUZUN ÖLÜM RİSKİ OLABİLİR......;)
 
1-Kapuşlara köfte değil kıyma verilir.Ayda en fazla 2 kere.Köftedeki baharatlar onun sağlığını bozar.
2-Marul vermenin kapuşa bir faydası yoktur.aysberg,lahana türevleri, ıspanak, maydonoz dışındaki bitkiler verilir.
3-Kullandığınız ana yemin içeriği genelde şu şekildedir.Protein ağırlıklıdır ama bitki de içerir.
SERA raffy p nin değerleridir.
# Ham Protein %39,0
# Ham Yağ %6,0
# Ham Lif %4,1
# Nem %6,5
# Ham Kül %4,5
 
Benimki bir yaşında avuçiçimi dolduruyor her gün 2 sera raffy p 4-5 tane de diğer yem çeşidinden veriyorum... Aynı zamanda protein için balıkların küp yeminden ve karideslerden veriyorum bunlar her gün dönüşümlü oluyor... Ortalama olarak kafa hacminde verilmeli. Bir yem az gelir... Maarul olarak kıvırcık marul yetişkinlerin sevebileceği şeydir, karahindibaya bayılırlar... Köftenin zararlı olabileceğini düşünüyorum ben de...Kıymaya hiç ihtiyaç duymadım ben açıkçası... MEyve türevlerinden uygun olanları ile ve 4-5 yem çeşidiyle(en az biri en kalitelilerinden olmalı) arada yumurta beyazı veya haşlanmış tavuk göğsü yediriyorum ama nbadir... Çok vermeme rağmen günlük yemini obez olmadı çünkü paladaryumu var dolayısıyla bol yüzme alanı... O yüzden de minicikken şimdi 15 aylıuk ve kocaman ttaş gibi kabuklu bir canavara dönüştü...
 
Geri
Üst