Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nasıl akvaryum almalıyım

soner231

Bronz 1 Üye
bu linkini verdiğim akvaryum uygunmudur acaba

ben set akvaryum düşünüyorum

mailto:/ev-dekorasyon-bahce/rs380-38-cm-filtre-isiklandirma-set-akvaryum-47899688

yorumlarınızı bekliyorum

Cvp: arkadaşlar ben kırmızı yanak 2 tane kaplumbağ alacam nasıl akvaryum almalıyım

Küçük ama sonra dğiştiricekseniz yavrularınızı idare eder:)

Cvp: arkadaşlar ben kırmızı yanak 2 tane kaplumbağ alacam nasıl akvaryum almalıyım

Nerede yaşıyorsun bilmem ama en uygun akvaryumlar
eminönünde var bu gün gezdimde ilgimi çeken akvaryumlar oldu
bende yarın gidip kırmızı ahşap bir akvaryum alacağım sanada öneririm 40 - 50 litrelik bir akvaryum alacaksın içine ısıtıcısı filtresi falan kumu kuru alanı. :) güzel bir akvaryumun olur birde yapay bitki alırsın geceleri üstünde uyuyorlar.

yok hiç değiştirmeyeceğim

peki bu nasıl

mailto:/?urun-1527-BOYU-TL-550B-BUYUK-ZUMBO-AKVARYUM-SEHPALI.html

Bence sıfırdan kendiniz yaptırın.Daha ucuz.

soner231' Alıntı:
yok hiç değiştirmeyeceğim

peki bu nasıl

mailto:/?urun-1527-BOYU-TL-550B-BUYUK-ZUMBO-AKVARYUM-SEHPALI.html

O niye okadar pahalı bu gün eminönünde aynısını gördüm takım halinde 80 TL'di çok pahalı.

edit ecemkoten : Sitemizde bu tarz kelimeler kullanmıyoruz.

bostancıda oturuyorum gidip baka bilirim

mailto:/?urun-3779-Sobo-AA-60--T-6--Akvaryum-Seti-65-LT.html

mailto:/?urun-3451-Fop-Corfu-Buyuk-Kaplumbaga-Akvaryumu-26x53x38.html

ben sadece resmi gösterdim ordan almayacağım

Bence hiç değiştirmiyecekseniz bir 80 CM uzunluk olsun maddi durumunuz da varsa :)

tamam kardeşim ama onun içinde kaplumbağa büyüyecek mi yoksa küçük mü kalacak ?

_________________-

edit ecemkoten: Sitemizde imla kurallarına dikkat edelim lütfen.

Büyücek sonuçta iyi bakarsanız :)

tamam ozaman büyük almakta yarar var ozaman

Evet dekorasyonuda daha güzel olur.

Cvp: Nasıl akvaryum almalıyım

Kaplumbağa başına 100 litre önerdiğimiz için sanıyorum ki akvaryumlardan hiç biri uygun değil.
Alper Beyin de söylediği 80 cm'lik akvaryum alırsanız çok daha rahat olacaktır.
Paylaştığınız mobilyalı akvaryum çok yüksek sebebide mobilyalı olması zaten.
Fakat paylaştığınız ürünler kaliteli ve Eminönündekilerle kıyaslamamak gerek.

Güvenli olmayan yerler olduğu için Eminönü'nden almayın derim.Bostancı'da oturuyorsanız hele hiç Eminönü'ne yanaşmayın derim ben.Bence siz gidin kare bir akvaryum yaptırın.Kare olmasa bile genişliği yuksek olsun.Gittigidiyorda satılan çoğu akvaryum kaplumbagalara göre degil.Kolay gelsin

tamam kardesim yanliz 80 cm buyuk olmazmi 2 tane kablumbağa icin

Biz bir kaplumbağa için 80 cm demiştik.

tamam kardeşim yorumlarınızı göz önüne getirip bakacam

bide küçük akvaryuma koyarsak büyümezmiş akvaryumun büyüklüğüne göre büyürmüş doğrumudur

yeni başlayan biri için 80cm birkaç yıl idare edicektir bence. Bol yüzme alanı kaliteli yemler vitaminlerle iyi bir bakım yaparsanız büyüdüklerini görürsünüz :)

peki akvaryum yaptırmak istesem nerede ve kime yaptırabilirim ?

soner231' Alıntı:
tamam kardeşim yorumlarınızı göz önüne getirip bakacam

bide küçük akvaryuma koyarsak büyümezmiş akvaryumun büyüklüğüne göre büyürmüş doğrumudur

Doğrudur. Yaşam alanları ne kadar onlara uygun ve geniş olursa onlar da bununla bağlantılı olarak büyüyeceklerdir.

soner231' Alıntı:
peki akvaryum yaptırmak istesem nerede ve kime yaptırabilirim ?

Semtinizde size yakın camcılara danışarak; önce hangilerinin akvaryum yapmayı kabul ettiğini belirleyip daha sonra malzeme ve işçilik için pazarlık yaparak anlaşma yapabilirsiniz.

Geri