Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nasıl kullanacağım

Veysel

Bronz 4 Üye
20230901_185631.jpg

Bunları suyunamı damlatacağım yemine mi koyacağım? Yardım edebilirseniz mutlu olurum.

Vitamini suya değil stick yeme damlatıyoruz.

Ayrıca su seviyesini yükseltmeniz iyi olur.

20230901_191555.jpg

Ekli dosyalar

• 20230901_191726.jpg
    20230901_191726.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 6
Ayakları yere değsin mi ?
Ayaklarının yere değmesine gerek yok. Kaplumbağalar güçlü yüzücülerdir, bu nedenle kaplumbağa sudan çıkabildiği ve su altında sıkışabileceği bir yer olmadığı sürece boğulma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
Mesela benim kaplumbağamda yavru fakat 30 cm su derinliği var.

Ayaklarının yere değmesine gerek yok. Kaplumbağalar güçlü yüzücülerdir, bu nedenle kaplumbağa sudan çıkabildiği ve su altında sıkışabileceği bir yer olmadığı sürece boğulma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
Mesela benim kaplumbağamda yavru fakat 30 cm su derinliği var.
4-5 Gün sonra yeni bir akvaryuma geçeceğim. Şuanki akvaryumum fazla derinlik için pek uygun değil. Yeni geçeceğim akvaryumda derinliği yükseltirim. Bir de yem önerebilir misiniz rica etsem şuan Gammarus ve Ahm Turtle Sticks Food kullanıyorum.

4-5 Gün sonra yeni bir akvaryuma geçeceğim. Şuanki akvaryumum fazla derinlik için pek uygun değil. Yeni geçeceğim akvaryumda derinliği yükseltirim. Bir de yem önerebilir misiniz rica etsem şuan Gammarus ve Ahm Turtle Sticks Food kullanıyorum.
Şuan için en azından kabugun tamamı su içinde olsun.

Geri