Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nasıl yiyorlar varya,inanamazsınız:)

akvaryumlove

Bronz 3 Üye
Haftada 1 gün,ziyafet vakti.Herkeze tavsiye ederim bayılıyorlar:)

mailto:/img511/9538/dscf2757.jpg

mailto:/img206/3189/dscf2758g.jpg

mailto:/img217/3057/dscf2759.jpg

mailto:/img131/5680/dscf2760.jpg

mailto:/img210/5717/dscf2761.jpg

Maşallah sağlıklı görünüyorlar.
Yem esnasında filtreyi kapatmanızı öneririm.

Saygıalr,

Çok teşekkür ederim.Hergün otomatik yemleme oluyor bunun dışında.O yüzden kapama şansım yok.

Saygılarımla,

RE: Nasıl yiyorlar varya,inanamazsınız:)

filtre hic bir zaman kapanmaz akvaryumdaki biolojik denge bozulur ve su igrenc oluyor.

5 dakikalık kapatmayla biyolojik dengenin bozulup suyun bulanacağını pek sanmıyorum açıkçası. Marulu bu şekilde vermeyi deneyeceğim bu hafta, çok hoşuma gitti görüntü.

bu kaplumbağalar daha bebek mi nasıl o kadar marulu yicekler kaç günde biter o
şimdiden teşekkürler(cevaplar için)

Daha 2 haftadır benleler.Belkide tam 2 hafta bile olmadı:)Bebek sayılırlar:)O marulun akvaryumda durma süresi 20 dk.Yedikleri kadar yiyorlar sonra alıyorum.

tengrimountain' Alıntı:
5 dakikalık kapatmayla biyolojik dengenin bozulup suyun bulanacağını pek sanmıyorum açıkçası. Marulu bu şekilde vermeyi deneyeceğim bu hafta, çok hoşuma gitti görüntü.
Valla kankurdu havada uçusuyor diye filtreyi kapattim tekrar açtim su acaip bulanik oldu. Yani 5 dakika kapatmaylada çok sey oluyor.

MissSevda' Alıntı:
tengrimountain' Alıntı:
Valla kankurdu havada uçusuyor diye filtreyi kapattim tekrar açtim su acaip bulanik oldu. Yani 5 dakika kapatmaylada çok sey oluyor.

İlginç, bende bir iç filtre bir şelale filtre var ve bazı zamanlar kısa süreli kapatmam gerektiğinde kapatıyorum, hiçbir sorun olmuyor. Uzun süre kapalı kaldığında şelale filtre suyu çekemiyor sadece.

Bilemiyecegim. Zaten benim tabanda minik taslarda varya filtreyi birden açinca dibtekiler uçuyor bu yüzden hiç kapatmiyorum. Önceden bilmedigim için geceleri kapatirdim, sabah filtreyi çalistirinca su igrenç oluyordu. Acaip sinir olurdum ama çözüm filtreyi kapatmamaktaymis.

Ha bu arada marul yerine karahindibag verin, ona minikler bile hayir diyemez. Hem bedavada hemde çok yararli birsey. Ben çicegiyle falan öylece atiyorum 5 dakka sonra gelince hepsini bitirmis oluyor. Hiç bir bitkiyi bukadar hizli yedigini görmedim.

Karahindibağ nedir ilk defa sayenizde merak edip gördüm google'dan. Sanırım bizim buradaki çayır çimenlerde de bol bol yetişiyor, görünce toplayım biraz, bakalım bizimkiler de yiyecek mi? Şimdiye kadar sadece marul, havuç ve salatalık verdim. Yiyorlar yemesine ama çok dağıtıyorlar, yarısı dibe çöküyor küçük parçalarla versem dahi.

Maşaallah ne kadar sağlıklı ve güzeller.Afiyet olsun:)

:pmaruldan bin kat daha yararli olan bir bitki. Benimki marketten alinan yesillikleri hic yemiyor ancak akvaryum bitkisi veya karahindiba, marula para verecegime bedavadan karahindiba alirim hem severek yedigi bir besin dolapta curumuyor

veterinerim sudaki oksijenin fazla olması halinde gofrete zararı olucağını söyledi.ben günde 4-5 saat açıyorum artık filtreyi.

Daha önce hiç duymadığım bir bilgi hatta tam akisne filtreyi sürekli çalıştırmanın iyi olduğunu biliyorum. Kaplumbağalar sudaki oksijeni kullanan canlılar değil evet ancak yine de yaşam alanları olan suyun temiz olması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca aynı suyu içtikleri için de suyun temiz ve oksijenli olması iyi bir özellik bence ama filtreyi neden az kullanmak gerektiği hakkında biraz daha bilgi verirseniz konunun aydınlanması açısından iyi olur diye düşünüyorum.

valla gizem kis uykusunda olmayan kaplumbagalar icin suyun oksijenli olup olmamasi onemli degil. Ayrica gunde 5 saat yetmiyor su igrenc oluyor suyun temiz olmasi cok onemli kapatmamani tavsiye ederim

Filtre devamlı açık olmalı. Kaplumbağaya zararı yokki o sudaki oksijeni kullanmıyor zaten. :)

kara hindi ba, hani her yerde cıkan su sarı çiçekler mi? gerçi suan ucuşma dönemindeler ama, yeşil yapraklarından vermek olur mu? benim ki daha bi gündür benimle de :)) alternatif seyler öğrenmeye calısıyorum :)

TURTA' Alıntı:
kara hindi ba, hani her yerde cıkan su sarı çiçekler mi? gerçi suan ucuşma dönemindeler ama, yeşil yapraklarından vermek olur mu? benim ki daha bi gündür benimle de :)) alternatif seyler öğrenmeye calısıyorum :)

Evet sonradan uçusan cicek :D Yapraklarini ve saplarini verebilirsin.

Geri