Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nasıl yönlendirmeliyim kara kaplumbağası mı su kaplumbağası mı bu

Nur Yeliz

Bronz 4 Üye
Merhaba, bugün bir videoya denkgeldim bir çocuk okul bahçesinde kaplumbağa bulmuş galiba kanalda doğum yapan bı kaplumbağanın yavrusuymus ama kara kaplumbağası mı su kaplumbağası mı ben de bilmiyorum yardımcı olamadım bu siteye yönlendirdim ama bulamamış burayı, nasıl yardım edebilirim

Ekli dosyalar

• IMG_20230528_003832.jpg
    IMG_20230528_003832.jpg
    107.4 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230528_003807.jpg
    IMG_20230528_003807.jpg
    227.4 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230528_004154.jpg
    IMG_20230528_004154.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 18
Hayvanın daha net resimlerini çeksin bulanık duruyor. Hayvan kara kaplumbağasına benziyor. Karada ayaklarını yere basarken çeksin. Bir de başı dışarıda iken başındaki desenler görünecek şekilde.

Sudan çıkarsın. Kutu yada kapta dursun. Karton kutu daha iyi olur.

Sukaplumbagasi.com diye chrome'da yazsın çıkar.

Arkadaşınıza bu konuyu gösterebilirsiniz burada hem ortam hem de yiyecekler hakkında bilgi var.

Tamamdır teşekkürler konu açmış az önce direk kendisine yardım etmek daha sağlıklı olur

Birşey sorabilir miyim peki bu yavrulara anneleri bakmiyo mu bebekken nasıl besliyo anneleri bunları yani bu kadar minik bı kaplumbağa bulursak nasıl beslicez annesini bulursak onun yanına bırakmak mı daha iyi olur yoksa biraz büyüyene kadar korumaya almak mı daha iyi

Birşey sorabilir miyim peki bu yavrulara anneleri bakmiyo mu bebekken nasıl besliyo anneleri bunları yani bu kadar minik bı kaplumbağa bulursak nasıl beslicez annesini bulursak onun yanına bırakmak mı daha iyi olur yoksa biraz büyüyene kadar korumaya almak mı daha iyi
Kaplumbağalar memeliler gibi yavrularına ilgi göstermezler, marul, havuç tarzı sebze meyve ve arada protein verirlerek beslenir.
insanların ve kedi köpek tarzı bir canlının olmadığı yeşilliklerin bol olduğu bir yere bırakabilirsiniz.
besleyebilirsiniz de sizin tercihiniz.

Kaplumbağalar memeliler gibi yavrularına ilgi göstermezler, marul, havuç tarzı sebze meyve ve arada protein verirlerek beslenir.
insanların ve kedi köpek tarzı bir canlının olmadığı yeşilliklerin bol olduğu bir yere bırakabilirsiniz.
besleyebilirsiniz de sizin tercihiniz.
Anladım teşekkür ederim 🐢

Kaplumbağalar doğada toprağa yumurtayı gömer ve gider. Çıkan yavrular kendi içgüdüleriyle hayatını idame ettirir.

İnsan ayağı altı olmayan kedi köpeğin dalaşmayacağı yeşillik bir yere bırakabilirsiniz. Kara hindiba yeşil otların olduğu bir yere.

Yoldan uzak olması da iyi olur. Araba altında ezilmesin.

Geri