Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ne Yapmaya Çalışıyor?

XxEmrexX

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar 2 tane kaplubağam var biri 5cm diğeri 4cm. Büyük olan ara sıra kendi kolunu ısırmaya çalışıyor ama başaramıyor. Dönüyor etrafında:Dhani köpekler kuyruğunu kovalar ya aynen öyle ama küçük olanda şuana kadar öyle birşey gözlemlemedim.Ne yapmaya çalışıyor söylermisinizz:D Şimdiden teşekkürler

EDITpaytak:Kısaltma yapmayınız.Ve lütfen noktalama işaretlerine dikkat ediniz.

RE: napmaya çalışıyor?

Deri değiştiriyorsa derisini çıkartmaya çalışıyor olabilir.

RE: napmaya çalışıyor?

açıkçası deri değiştirmeyi duymamıştım.ama şuanda kabuk değiştirdiğini biliyorum

Kaplumbağanızın sorunu vitamin eksikliği. Vitamin eksikliği çektiği için deri değiştirme güçlüğü çekiyor. Gaga taşı ve mürekkep balığı kemiği kullanmalısınız. Eğer yaşadığınız ilde bulabilirseniz "Sera Reptilin" almanızı öneriyorum. Gaga taşı kaplumbağa satan her akvaryumcuda vardır.

Umarım kolunu ısırmayı keser.

Şahsen Kolu Yara Almış Ya Da İltihaplanmış Olabilir Belirtileri Yoksa Deri Değişimidir...

XxEmrexX' Alıntı:
Arkadaşlar 2 tane kaplubağam var biri 5cm diğeri 4cm. Büyük olan ara sıra kendi kolunu ısırmaya çalışıyor ama başaramıyor. Dönüyor etrafında:Dhani köpekler kuyruğunu kovalar ya aynen öyle ama küçük olanda şuana kadar öyle birşey gözlemlemedim.Ne yapmaya çalışıyor söylermisinizz:D Şimdiden teşekkürler

Öncelikle kaplumbağanızla sağlıklı güzel günler dilerim.Kaplumbağalar deri değişimi veya kaşıntılı bir durum olduğu zaman,kollarını ısırmaya çalışırlar çok sık olmamakla beraber benim kaplumbağalarımda yapmakta çok önemsenecek (sağlık açısından)bir durum yoktur merak etmeyiniz .

axatan26' Alıntı:
XxEmrexX' Alıntı:

Öncelikle kaplumbağanızla sağlıklı güzel günler dilerim.Kaplumbağalar deri değişimi veya kaşıntılı bir durum olduğu zaman,kollarını ısırmaya çalışırlar çok sık olmamakla beraber benim kaplumbağalarımda yapmakta çok önemsenecek (sağlık açısından)bir durum yoktur merak etmeyiniz .
teşekkürler bazı arkaadaşlar vitamin eksikliği falan diyor. olabilirmi?
PeyniR~PörtleK' Alıntı:
Şahsen Kolu Yara Almış Ya Da İltihaplanmış Olabilir Belirtileri Yoksa Deri Değişimidir...

kolunda hiç bir iz yok.
ilginiz için teşekkürler

Geri