Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ne yaptiysam olmuyor

haylazz

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaslar,

Ben 1 sene önce türkiyeden avusturyaya 4 tane kaplumbaga getirdim
Bunlar 3 tanesi cok saglikli büyüdü gayette iyi gibi görünüyorlar bana göre
Yalniz bitanesi hic büyümüyor 1 sene önce getirdigim gibi duruyor

*Kaplumbagda kabuk yumasamasi var
yumurta kaynatip suyunu ekledim hergün yarim saat günese cikartiyorum ve UVP lambada kuru alana cikartiyorum devamli

Kabugunda kirilmalar vardi
Kücücük kirmizi canli bir kurt buldum o yiyormus onu buldukdan sonra kabuk kirilmalar olmadi

Kafasinda beyazliklar olmaya basladi
Kafasinin cevresinde kurunca belli oluyor beyaz noktalar olusmaya basladi ve kabuklar degisiyor

Fotograflari icin tiklayin...
http://s155.photobucket.com/albums/s306/WarezTRiO/tosba/

bi cagre bi yardim ederseniz sevinirim

öncelikle acilen veterinere gitmenizi tavsiye ediyorum. Yumurta kabuğunu kaynatıp suyunu dökebilirsiniz kalsiyumu yumurtanın kabuğunda oluyor. Ayrıca mürekkep balığı kemiğide kullanabilirsiniz. Kalsiyum oranı fosfordan daha yüksek olan kedi mamasi alın haftada bir gün verin. Kaplumbağalarla daha önce çalışmış bir veteriner seçin.

Katılıyorum.Veterinere götürün derim bende.Kalsiyüm için yapıcaklarınız söylemiş zaten MissSevda :)

Bende götürmek istiyorum ama Avusturya Kanunlari cok degisik ilk önce Belediyeye basvuru yapmam gerek kagitlari 1 ayda cikiyor yoksa veterinerler bakmiyor

TR getirdigim icinde satin aldigim Fatura olmadigi icin kagitda vermiyorlar elimden alma ihtimalleri varmis

Götüremiyorum evde elimden geleni yapmaya calisiyorum

Kullandiigim mamalar
mailto:/fileadmin/images/prod/01727_sera-raffy-baby-gran_100ml_dfnli.jpg mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Yemler/Buyuk/JPM001242_L.jpg mailto:/shopping/images/1870_RAFFY_P_.jpg

Karides Tavuk salami et veriyorum

Bundan alsam bi yarari olurmu
0c83163c9009938a80e07cbf4dcb62a7.jpeg

O zaman yavas yavas ölümünü mü izleyeceksiniz. Bence çok saçma acil bakima ihtiyaci olan hayvanlar veterinere gider. Dediginiz gibi kirmizi yanaklar diger ülkede yasak ama size veterinerin daha iyi yardimci olacagini düsünüyorum.

Geri