Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Neden böyle yapıyorlar??

filozof

Altın 2 Üye
Benim 2 kaplumbağam var ama garip bir şey var... yeni bir tane aldığımdan beri birisi uyurken diğerine diğeri uyurken birisi üstüne çıkıyor anlamadım ergenliğe falanda girmemişler niye boyna birbirlerinin üstüne çıkıyorlar acaba?:D

birbirlerine dokunmaktan hoşlanıyolar diye düşünüyorum ben çünkü kuru alanda falan yer varken bile birbirleriyle üst üste duruyolar.. belki de ışığa daha yakın olmak içindir ama su içinde de birbirlerinden uzak durmuyolar genelde.. hatta kur bile yapıyorlar ergenliğe girmeye başlayınca :)

hahaha çakallar şimdiden başlamışlar yani:D üstelik daha lambam yok

çakallar :D :D :D ama lamba olmazsa olmazlardan kısa zamanda edinmeye bak.. normal bir ampül zaten lambadan kastettiğimiz.. imkanın varsa en kısa zamanda temin etmeye çalışman iyi olur

Bu hareket üsttekinin daha iyi bir yerde oldugu için mesela kuru alanda üst üste çikarlar üstteki lambaya daha yakin olur, suda üst üste çikarlar üstteki kafasini hemen uzatip daha kolay nefes almak için. Hoslarina gitti için degil, sadece en iyi yeri kapmak için.

kuru alanda lambaya daha yakın olmak için öyle yapıyor olabilirler ama su içinde kesinlikle birbirlerine yakın olmaktan hoşlandıklarını söyleyebilirim 2 kaplumbağa sahibi olarak.. hatta kur hareketlerinin videosunu bile eklemiştim siteye.. bu nedenle hoşlandıklarından emin olabilirsiniz yakın olmaktan..

Lamba bulunmuyor bence onu seviyor çünkü o hasta olduğu için ayrı kaba koydum zavallıcak boyna ona bakıyor yanına gelmek istiyor :D

Geri