Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Neden kedi mamasi.

Peki mamanın markasına gelelim öyleyse şey.... İşte hangi marka uygundur ve en küçük pakedinin fiyatı ortalama nedir?

MissSevda' Alıntı:
:mad: arkadaslar kaplumbaganizi neden pesinizden dolandiriyorsunuz. Bunlar köpek degilki ayrica bu yaptiginiz sey çok stress verici. Kaplumbaganin yeri akvaryumudur. Temizlik haricinde çikartilmamalidir. Pesinizde dolanmasi sadece sizin onu tekrar akvaryuma koymasi için, yoksa hosuna gittigi veya pesinizden dolanmayi sevdigi için degil. Kaplumbagalari hiç bir zaman tamamen evcillestiremezsiniz. Yaptiginiz çok kötü birsey ayrica bu sekilde daha kolay hasta olur. Kedi mamasina gelirsek kalsiyumu 2 kat daha fazla olan bir kedi mamasi seçin mesela kalsiyum 3,5% fosfor 1,5%. Ve içinde gida boyasi olmasin.

Kaplumbağam öyle ufak değil 15 cm kabuk büyüklüğü olan bir dişi ayrıca gezinmeyi çok seviyor, üşütmesi mümkün değil. Peşimde dolaşmasını akvaryumuna geri dönmek olduğunu hiç zannetmiyorum, ben yere oturuyorum ve o benim kucağıma çıkıyor, elime sürünüyor. 4 kaplumbağamdan sadece o öyle diğerleri yere koyduğumda anında kaçıyorlar köşe bucak, bu pek sizin iddianızı doğrular nitelikte değil. Kendisine seslendiğimde bulunduğu yerden çıkması ve bana doğru hareket etmesi sanıyorum beni akvaryuma koy anlamında değil.

Bu gezintilerden dolayı hasta olmadılar, olacaklarını da düşünmüyorum. Isı farkını fazla yaratıp soğuk zeminde gezdirmiyorum. Halı üzerinde geziniyor keratalar.

oldscout' Alıntı:
MissSevda' Alıntı:
:mad: arkadaslar kaplumbaganizi neden pesinizden dolandiriyorsunuz. Bunlar köpek degilki ayrica bu yaptiginiz sey çok stress verici. Kaplumbaganin yeri akvaryumudur. Temizlik haricinde çikartilmamalidir. Pesinizde dolanmasi sadece sizin onu tekrar akvaryuma koymasi için, yoksa hosuna gittigi veya pesinizden dolanmayi sevdigi için degil. Kaplumbagalari hiç bir zaman tamamen evcillestiremezsiniz. Yaptiginiz çok kötü birsey ayrica bu sekilde daha kolay hasta olur. Kedi mamasina gelirsek kalsiyumu 2 kat daha fazla olan bir kedi mamasi seçin mesela kalsiyum 3,5% fosfor 1,5%. Ve içinde gida boyasi olmasin.

Kaplumbağam öyle ufak değil 15 cm kabuk büyüklüğü olan bir dişi ayrıca gezinmeyi çok seviyor, üşütmesi mümkün değil. Peşimde dolaşmasını akvaryumuna geri dönmek olduğunu hiç zannetmiyorum, ben yere oturuyorum ve o benim kucağıma çıkıyor, elime sürünüyor. 4 kaplumbağamdan sadece o öyle diğerleri yere koyduğumda anında kaçıyorlar köşe bucak, bu pek sizin iddianızı doğrular nitelikte değil. Kendisine seslendiğimde bulunduğu yerden çıkması ve bana doğru hareket etmesi sanıyorum beni akvaryuma koy anlamında değil.

Bu gezintilerden dolayı hasta olmadılar, olacaklarını da düşünmüyorum. Isı farkını fazla yaratıp soğuk zeminde gezdirmiyorum. Halı üzerinde geziniyor keratalar.

ALLAHTAN baska kimse birsey yaratamaz bu yüzden bu kelime buraya olmamis. Kaplumbagalari köpeklerle karistirmayin tekrar diyorum onlarin yeri akvaryumlari. Bu tür seyler yapmak bence çok çok yanlis. Sonuçta bu bir kaplumbagaya pesine takipta gezdirecegin bir hayvan degil madem kaplumbaganizin gezmesini istiyorsunuz kara kaplumbagasi alin.

Ne kadar zamanda büyür acaba bu küçük sevimli arkadaşlarımız ortalama bir zaman verebilir miyiz en azından sorunsuz yemek yeme gibi:)

sorunsuz yemek yeme derken? açıkcası sorunuzu tam anlayamadım kusura bakmayın :) biraz daha açıklarsanız yardımcı olabiliriz..

aragorn' Alıntı:
sorunsuz yemek yeme derken? açıkcası sorunuzu tam anlayamadım kusura bakmayın :) biraz daha açıklarsanız yardımcı olabiliriz..

Tabiiki açıklayayım şimdilik küçük parçalarla vermek zorunda kalıyorum artı her yemi yemiyorlar o yüzden öyle yazdım:) çok iştahlılar ama her yemi yemiyor ya da yiyemiyorlar

anladım teşekkürler açıklama için :) yemleri ufaltarak verdiğinizde sorun kalmayacaktır.. daha bütün olarak kendilerinin parçalayabilmesi için en az bi 8-9 cm olmaları gerek.. yavruyken genelde protein ağırlıklı besinleri tercih ederler.. verdiğiniz yemlerin içeriğin proteince zengin olmasına özen göstermeye çalışın.. sera raffy-I, sera reptil herbivor, tetra gammarus, sanyu tubiflex worms, tetra reptomin gibi yemleri tavsiye ederim.. kullandığınız yemler hakkında da bilgi verirseniz daha yardımcı olabilirz yeni bir konu başlığı altında :) umarım yardım edebilmişimdir bi nebze..

Ben teşekkür ederim:) kesinlikle yardımcı oluyorsunuz raffy I bu yeme bayılıyorlar,ancak raffy P ile aramız pek iyi değil sevmiyorlar sanyu karidesi henüz yiyemiyorlar parçalayıp versemde yiyemiyorlar ya da yemiyorlar:) şimdi kedi maması deniycem ve tetranın yavru yemini alsammı acaba diye düşünüyorum.Sitede ve birkaç yerde kan kurdu diye birşey okudum alınmalımı yerlermi bilemiyorum

rica ederim.. sanyuyu ufak parçalar halinde verin belki yerler.. bir de sanyunun tubiflex worms unu alın derim.. küp şeklindedir o yemler ufak parçalar halinde verdiğinizde severek yerler içeriği solucandır.. tetra baby diye yeni bir yem çıkarmış sanırım sizin de bahsettiğiniz o.. tetra da çok kaliteli bir marka onu da tavsiye ederim.. kan kurdunu da deneyebilirsiniz.. tetra reptominde bulursanız onu da seveceklerdir diye düşünüyorum.. reptomin içerik olarak da çok iyi bir yem.. yine sormak istediğiniz bir şey olursa yazabilirsiniz foruma bu konuyla ilgili :)

Teşekkür ederim, sanırım bu minikler benimle olduğu sürece sorularım olacak:)

cahide' Alıntı:
Ay ben de isterim ben de... Benimki de şöyle 15 cm falan olsun da gelsin peşimden paytak paytak...:D En büyük hayalim...Kaybolmadan peşimden gelebilmesi...

bence birazda korkunç olur ısırdığını düşünsene.... :D bizim rahmetli fıstık bir kere ısırmıştı daha yedirememiştim elimden :D

filozof' Alıntı:
cahide' Alıntı:
Ay ben de isterim ben de... Benimki de şöyle 15 cm falan olsun da gelsin peşimden paytak paytak...:D En büyük hayalim...Kaybolmadan peşimden gelebilmesi...

bence birazda korkunç olur ısırdığını düşünsene.... :D bizim rahmetli fıstık bir kere ısırmıştı daha yedirememiştim elimden :D

Yada biranlik dalginligina gelipte üzerine basman

filozof' Alıntı:
cahide' Alıntı:

Isırıklarına alışacaksınız. Onun için uygun yem yedirme yöntemi geliştireceksiniz. Büyüklerle küçükleri aynı yere koyduğumda boş bulundum ve hepsini bir anda yemlemeye kalktım (adetimdir hep elimle beslerim) bir anda elim üzüm salkımı oldu 4 ü birden ısırmıştı elimi :) Sağ elimin baş ve işaret parmağında ince ince diş izleri var :)

Bu başlık kedi maması üzerine kurulu, başka başlıkta konuşsak bunları. :)

Sevda Hanıma başlık ile ilgili bir soru sormak istiyorum.

Kedi mamalarına baktım bir çok çeşidi var. Etli, balıklı, tavuk etli v.s. Birde küçük kutularda konserve gibi olanları var. Denemek için alacaktım ama karar veremedim. Balıklıyı düşündüm ancak içeriği konusunda tereddüt ettim.

Bir zahmet kendi verdiği mamanın üzerinden içeriğini yazarsa (protein, yağ, karbonhidrat, mineral, vitamin v.s. bilgileri çok sevinirim.

bugün bir kaç yere uğrayıp kedi mamalarını inceleme fırsatım oldu.. baktığım markalar ve içerdikleri kalsiyum fosfat oranlarını paylaşmak istedim..

nutram Ca/P oranı: %1.5 / %1

bonnie Ca/P oran hakkında bilgi yoktu içinde kalsiyum ve d3 vitamini olduğu yazıyor. fosfor sanırım yok ya da eser miktarda kullanıldığı için yazmamışlar.

golden cat Ca/P oranı: %1.2 / %0.85

whiskas Ca/P oranı: %1.1 / %1

champion Ca/P oranı: %1.80 / %1.20

bu oranlar göze alındığında sadece bonnie marka kaplumbağalar için uygun görünüyor.. yurt dışında sizin kullandığınız hangi marka? türkiye de bulunuyor mu diye öğrenmek için soruyum dedim baktığım çoğu kedi mamasında durum böyle olunca..

Cihan beyin yazdıklarına göre en verilebilecek olanı bonnie gibi duruyor.

Geri