Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

neden kırmızı ?

melodimmmm

Bronz 3 Üye
arkadaslar ya kabuğunun üstü kırmızı neden? adları hıdır ile hıbır ama hıdırın

Edit furkan54ozan: Kısaltma yaparak konusmak yasaktır.

[attachment=336]

Ekli dosyalar

• 0109044605.JPG
    287.5 KB · Görüntüleme: 139
RE: nedn kırmızı

Kaplumbaga buyurken kabuk aralarında hafif pembelik olması normaldir. Ama kırmızılık goremedım ben.

bencede kırmızılık değilde sarı ve kırmızı tonları karışık bi renk yanı.. ama o benım kapluşlarda da olmuştu büyümeyle alakalı olabılır.. benım kapluşlar renkten renge girmişti büyüyoken=)) Alt kabuğunda kızarıklık pembelık varsa akciğer enfeksıyonu olabılır ama üst kabukta bu tarz renk deişimlerinin herhangi hastalığın belırtısı olduunu duymadım henüz..

Katılıyorum hafif kahverengi sarı arası bir renk değişimi var gözlemlediğim kadarıyla.Büyüdükçe zaten kabuk daha koyulaşır o yüzden normaldir bu tip renk değişimleri kabuktaki. Alt kabukta olması ise hastalık belirtisi tabi ki diğer arkadaşın da dediği gibi ona dikkat etmek gerek.

Geri