Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nerde yasarlar

boraboyali

Yeni Üye
Merhaba'lar benim bi sorum olacakti biliyorum suda yasarlarda kumda gereklimi?

Öncelikle ekipmanları tam olan bir akvaryumda bakmanız lazım kum zorunlu değil ama tabanında ufak taşlar kullanabilirsiniz:) bunun dısında kaplumbaganıza dinlenmesi için birde kurun alan yapmalısınız

boraboyali' Alıntı:
ila kum gereklimi

kuru alan tahta olursa su yüzünden çürüyebilir, küflenebilir .. Bu yüzden büyük bir taş (altına sıkışmayacakları, üstüne çıkabilecekleri şekilde ), plastiği cama bir şekilde yapıştırıp üzerini kumaşla kaplayabilirsin .. Yani rahatlıkla çıkabilsinler , kuruyup güneşlensinler sonra insinler.. Dibe de taş kum bişeyle doldur sever kaplumbağalar kumu, arada kazı çalışmaları yaparlar :)

Kum benim tercihim değil temizlemesi zor geliyor.Kuru alan illa taştan olcak diye birşey yok camdan,cd kabından da yapablirsiniz hangisi kolay gelirse

Cd kabı büyüdükçe sorun yapıyor camcıda da yaptırabilirsiniz yalnız bir yatay bir de ona bitişik eğimli kesim olmalı ki rahatça çıkıp sonra da yatay yerde dinlensin.. Kaymasın diye üzerine halıkaymaz tarzı bir şey koyabilirsiniz. Camcular kuru alanı akvaryum silikonu ile yapıştırır vantuz derdi olmayacağından hem rahat olur hem de taş koymaya oranla yüzeceği alan artar

Geri