Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

NUTUK'un Gizli Şifresi

gonzimmm

As 2 Üye
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
696
BIRAZ UZUNCA.
ANCAK ZAMANINIZ OLDUGUNDA MUTLAKA OKUYUN.
ATATURK UN BIR MUCIZE INSAN OLDUGUNU TEKRAR GOZLER ONUNE SERIYOR.

****************************** ******************

Nutuk 'un Gizli Sifresi

Beyin cerrahi Dr.Muammer Yüksel ile biyofizik uzmani Dr.Erhan Kiziltan, bir bilimsel arastirma için bir araya gelip çalismaya baslar.Bu arastirma için gerekli olan bilgisayar programini Dr.Erhan Kiziltan yazar.Programin çalisip çalismadigini denemek için o sirada bilgisayarda tam metni hazir olarak bulunan Atatürk'ün 15-20 Ekim 1927 tarihleri arasinda CHP kongresinde okudugu Büyük Nutuk'unu programa koyarlar.Bir süre sonra, program Nutuk'un içinde her kelimenin kaçar kez tekrarlandigini ortaya çikarir. Iki bilim adami,ilk olarak Nutuk'da 19'ar kez tekrarlanan kelimeleri ilk kullanim siralarina göre bir araya getirerek bir metin ortaya çikarirlar.19 rakami Atatürk'ün hayatinda önemli bir yer tutmaktadir.


ÇÜNKÜ;

*Atatürk,19.yüzyilin bitmesine 19 yil kala 1881 de dogdu.1881 19'un 99 kati.

*1881,Rumi takvime göre 1297'ye denk gelir.1+2+9+7:19

*Selanik'de dogdu.Selanik sözcügünün ''ebced'' (Arapça'da her harfin sayisal bir degeri oldugunu belirten hesap) hesabiyla degeri 171' dir.171 19'un 19 katidir.

*Nüfüs kütügünde sira numarasi 19'dur.

*Nüfus Cüzdani numarasi 999814' tü.Bu sayi 19'un 52 bin 306 kati.

*Istanbul Harp Okulu'na 1900'de kayit oldu.1900 19'un 100 katidir. Bu sirada yasi 19'du.

*Harp Akademi'sine 57.inci devre olarak girmisdir.57 19'un 3 kati.

*Atatürk Harp Okulunu 20'nci olarak bitirdi.Subaylardan birisi yabanciydi.Bu nedenle mezun olan 19'uncu subay oldu.

*Yüz basi olarak orduya katilis sirasi 38' di.19'un iki kati.

*Çanakkale Savaslari'nin zaferle sonuçlanmasinda büyük rol oynayan 19.uncu tümeni kurdu.

*19 mayis 1915' de albay oldu.

*Komutani oldugu alayin numarasida 38' di.19'un 2 kati.

*Komutani oldugu bir baska alayin numarasi 57'ydi.19'un 3 kati.

*19 Mart 1916'da tuggeneral oldu.

*19 Aralik 1904'de Yildiz Sarayi'na çagrildi.

*19 Mayis 1919'da Samsun'a çikarak Kurtulus Savasini baslatti.O zaman 38 yasindaydi.Yani 19'un 2 kati.

*Atatürk'ü Samsun'a götüren Bandirma vapurunun 19 yolcusu vardi.

*Samsun'da 19 gün kaldi.

*4 Temmuz 1919'da Erzurum'a gitti.19 gün sonra 23 Temmuz'da Erzurum Kongre'sini topladi.

*4 Eylül 1919 Sivas Kongresi'nden 114 gün sonra 27 Aralik 1919'da Ankara'ya gitti.114 19'un 6 kati.

*Mili Mücadele'ye baslanmasi için komutanlariyla yaptigi konusmanin tarihi 19 Kasim 1919'du.

*TBMM'nin kurulmasina 19 Mart 1920'de karar verdi.
*19 Eylül 1921'de merasellik ve gazilik ünvani aldi.

*Gençlige Hitabe'de 19 cümle vardir.

*Mustafa Kemal Atatürk adinda 19 harf var.

*Atatürk'ün Latife Hanim ile olan evliligi 912 gün sürdü.912 19'un 48 kati.

*10 Kasim 1938'de öldü.1938 19'un 102 katidir.

*57 yil yasadi.19'un 3 katidir.

Yasaminin ilk 19 yilinda askerlige hazirlandi.Ikinci 19 yilinda asker olarak hizmet verdi.Üçüncü 19 yilinda ise ülkenin kurtaricisi ve devlet baskani olarak görev yapti.

*Öldügünde yataginin altinda bulunan otomatik silahta 19 mermi vardi.

*Cenaze namazi 19 Kasim 1938'de Dolmbahçe Camii'nde kilindi.

*Atatürk'ün ölümü üzerine silah arkadasi Ismet Inönü'nün Türk Milletine yazdigi beyanname 19 cümledir.

*Cenazesinde çalinan Chopin'in cenaze marsinin numarasi 19'dur.Bu marsta 19 nota vardir.

*Miras olarak 19.000 lira birakmisdir.Yani 19'un 1000 kati.

*''Ne mutlu Türküm Diyene'' cümlesi 19 harfdir.

*''Istikbal Göklerdedir'' cümlesi de 19 harfdir.

*Istanbul Akaretler'de kaldigi evin numarasi 19'dur.

Iste bu nedenle,NUTUK'da 19'ar kez tekrarlanan kelimelerden bir metin olusturan Dr.Muammer Yüksel ile Dr.Erhan Kiziltan,Osmanlica sözcükleri günümüz Türkçe'sine çevirir bazi eksik cümleleri, anlamini bozmayacak sekilde tamamlar.Sonuçta ortaya su sasirtici metin çikar.

''TÜM SEÇKIN TEMSILCILER MILLETE HIZMET ETMEK YERINE GÖREVLERINI YERINE GETIRMEMEKTEDIRLER.BUNLARIN KANUNLARA BILFIIL UYMALARI GEREKTIGINI BELIRTINIZ.

SUNU SÖYLEYINIZ:

YAKIN ZAMANA KADAR MEVCUT FAALIYETLERI BASKA GÖZLE GÖRMEYE ÇABALAYANLAR ARTIK DURUMUN FARKINA VARMISLARDIR.KUMANDANLARIN (ASKERLER VE YÖNETICILER) HIZMET ETMELERINE SIZ ENGEL OLUYORSUNUZ.OLAYLARI TAM OLARAK DÜSÜNEN HER KISI BUNUN NEDENININ HÜKÜMET OLDUGUNU GÖRÜR.TÜM BASKANLIK SISTEMI BIZCE SUISTIMAL EDILMEKTEDIR.TOPLANACAK TARAFLAR SAYICA AZ OLSA BILE AZAMI SAYIDAKI DÜSMANIN KARSISINDA DURMALIDIR.BU ÇAGRIYI YAPMASI GEREKEN YÜZ ASILARDIR.BÜYÜK SEREFLI CEPHE DÜSÜNÜLMELIDIR.

Bu metin 2 bilim adamini çok sasirtir.Çünkü günümüz Türkiye'si ile ilgili ipuçlari vermektedir.Bir baska deyisle Atatürk,100 yil önceden Türkiye'de olup bitecekleri görmüs gibidir.Dr.Muammer Yüksel ve Dr.Erhan Kiziltan arastirmalari sirasinda 19'ar kez tekrarlanan sözcükler de bulur. Bu sözcüklerle olusturdaklari metin ise,Türkiye'deki bölücülük hareketinin ne asamaya geldigini 100 yil önceden gösterir gibidir.

''MAKSADIN ANLASILIYORDU.TARIHI VILAYETIN AHALISINI BÖLÜP DIYARBAKIR KÜRT DEVLETININ KURULMASINA YOL AÇMAK.MEMLEKETIN IÇINDE BULUNDUGU DURUM KESINLIKLE BIRISININ DURUMA MÜDAHALE ETMESINI GEREKTIRCEKTIR.IÇINDE BULUNULAN SOMUTSUZ KOSULLAR GEREGINCE BAGIMSIZ GRUPLAR HAREKETE GEÇECEKTIR.YIRMI VAKIT SONRASINDA BU DEGERLENDIRMEYI KIM YAPACAK VE EYLEM GEÇECEKTIR.
Bu metinde yer alan ''YIRMI VAKIT'' ifadesini ilgi çekici bulan iki bilim adami bir arastirma yapar.Vardiklari sonuç sasirticidir.Güneydogu'da bir Kürt devleti kurmak için yola çikan Abdullah Öcalan PKK'yi 1978'de kurmustur.Öcalan 1999'da yakalanmistir.Bir baska deyisle eylemlere basladigi yil ile yakalandigi yil arasinda 21 sene vardir.Bu da Atatürk'ün ''YIRMI VAKIT'' deyimine uygun bir zamandir.Iki bilim adaminin yorumuna göre, bu 20 vakit dolmustur.Ve ülkenin bölünmesini engellemek için eyleme geçilmesi zamani gelmistir. Nutuk'u iki bölüm halinde kitaplastirildigini göze alan Dr.Muammer Yüksel ile Dr.Erhan Kiziltan, kitabin 'belgeler' bölümünde de 19'ar kez geçen sözcükleri arayip bulur ve yeni bir metin ortaya çikarir.

''DÜSÜNDÜKLERINI AÇIKÇA SÖYLEYEN PEK ÇOK KISININ ORTAK FIKRI; HÜKÜMETIN BUGÜN DÜNYAYA YAKIN DURMASININ ASIL NEDENININ SECIMLE KENDILRINE VERILEN GÜCÜ KULLANARAK SISTEME RESMEN AYKIRI FIKIRLERI UYGULAMAYA CALISMASIDIR. GERCEK YÜZÜ BELLI OLMAYAN AZINLIKTA OLAN YÖNETIM MERKEZI, GERCEK YÖNETIMIN,ANKARA'NIN DIKKATINI CEKMEK ZORUNDADIR.RÜSVETCI VALILERIN (YÖNETICILER) CUMHURIYET ILKELERI YERINE KENDI ÇIKARLARINA YÖNELMELERI MÜDAHALEYI GEREKTIRIR.''

Dr.Muammer Yüksel ile Dr.Erhan Kiziltan bu son metni günümüz Türkiye'sini anlattigini düsünüyor.Iki bilim adami bu çalismayi kitap haline getirdi.'Neden Kitap'tan çikan ve ''NUTUK'DAKI GIZLI HITAPE'' adini tasiyan kitabin önümüzdeki günlerde epey tartisma yaratacagi ortada.Çünkü kitapta Atatürk'ün Gençlige Hitabe'sinin hangi anlama geldigi ve hitabedeki uyarilarin hangi zaman diliminde geçerli olacagi da yine 19 formülü ile açiklaniyor. Sonuç olarak;

ZAMANININ ILERISINDEKI ADAM OLARAK NITELENEN ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN 100 YIL ÖNCE YAZDIGI NUTUK,GÜNÜMÜZ TÜRKIYE'SININ IÇINDE BULUNDUGU DURUMU ÇOK NET OLARAK ORTAYA KOYUYOR.
Alıntıdır. ( http://sanatdiyari.yetkinforum.com/hayat-f52/nutuk-un-gzl-fres-t29.htm )
 
Bu güzel çaışma için sizi kutluyorum.19 sayısının hikmeti (ATATÜRK'sen ne kadar KUTLU ve BÜYÜK bir devlet adamısın).
 
Geri
Üst