Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ofiste baktığımız 2 su kaplumbağamız 20cm'i geçtiler. sahiplendirmek istiyoruz.

Cvp: ofiste baktığımız 2 su kaplumbağamız 20cm'i geçtiler. sahiplendirmek istiyoruz.

[/quote]
Snapper' Alıntı:
Otobüs ile göndermeniz mümkün. Hafta içi yoğunum. Haftasonu haberleşirsek alabilirim. İstanbuldan defalarca bu şekilde kaplumbağa sahiplendim ve yolculuk hiç sorun olmadı.
Plastik saklama kutuları veya mukavva kutular kullanabilirsiniz. Kutuya kesinlikle su koymayacaksınız, strafor veya kesilmiş gazete kağıtları ile hayvanların sarsılmasını önleyecek bir yoğunluk oluşturacaksınız. Otobüsteki arkadaslar uygun bir yere yerleştiriyor kutuyu, o konuda endişe etmeye gerek yok.

http://www.petarkadas.com/bataklikcanavari
, Türkiye'de ev ortamında kaplumbağa üretebilmiş bir kaç kişiden biriyim. Elimde 50 den fazla RES var. 20 ye yakın farklı türde kaplumbağa besliyorum. Bakımları konusunda şüpheniz olmasın.

MErhaba, iş devri yaptığımdan size ancak dönebiliyorum. Mesajınızı aldığımda çok sevindim. Sizin gibi birine gönül rahatlığıyla yollayabilirim bizim ufaklıkları. Hem hemcinsleri ile de sosyalleşebilirler ve bu konuda uzman olduğunuzdan onlara uzun bir ömür verebilirsiniz. Ben Varan firmasıyla bir konuşacağım. Eğerm sizin için de uygunsa haftasonu haberleşelim size yollamak üzere hazırlık yapayım. Haberlerinizi bekliyorum. Selamlar & teşekkürler

Arkadaşlar, ufaklıkları gönderme/kargolama konusundaki öneri / yardımlarınız için teşekkür ederim.
Herkese Selamlar

Arkadaşlar, ufaklıkları gönderme/kargolama konusundaki öneri / yardımlarınız için teşekkür ederim.
Herkese Selamlar

Ağustos' Alıntı:
O arkadaş buldu kaplumbağa bildiğim kadarıyla Aslı Hanım

hmm, tamamdır teşekkürler. yeterince hızlı dönemiyorum mesajlara. Snapper kabul edecek sanırım bizimkileri

Cvp: ofiste baktığımız 2 su kaplumbağamız 20cm'i geçtiler. sahiplendirmek istiyoruz.

evet buldum :) ama akvaryum sıkıntım var :(

umarım..

ya bi de şöyle bi durum var 2 erkek 1 dişi var ama erkeklerden büyük olanı dişiyle aynı boyda diğer erkek onlardan biraz küçük. büyük erkek küçüğe saldırıp durdu ayırdım ben de. hani gövde gösterisi yapıyolar ya ön ayaklarını titreştirip onlardan yaptılar. büyük olan da dişiyle çiftleşmek istedi ama dişi kaçtı ondan. sizce büyük erkeği ayırmakla iyi mi ettim?

Dişide istemediğine göre agresif olanı ayırmak mantıklı. Yeterli yerleri var mı?

200 litrelik plastik çamaşır sepetinde duruyolar taşlarla kuru alan vs yaptım ışık da var. agresif olan da 50 litrelik akvaryumda şimdilik. akvaryum almaya çalışıcam ama o ikisi için 100x45x30 luk bir akvaryum buldum 2. el sizce yeterli olur mu?

Yükseklik yetersiz. 50 cm den aşağı yükseklik ölçüsü işe aramaz malesef, boşa masraf olur. Camcılarla görüşmek faydalı olabilir.

bugün bi gidip fiyat istiyim o zaman.. silikonunu kendim götürücem zaten onların kullandığı silikonun zararlı olduğunu biliyorum..

Evet sistanın şeffaf akvaryum silikonu olmalı.

Geri