Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Olması gerekenden daha yüksek wattlı ısıtıcı kullanmanın sakıncası ne?

vanilya

Gümüş 2 Üye
Düne kadar çalışırken içindeki telleri kızaran vronic markalı 100 wattlık adi bi ıstıcı kullanıyodum 4 gün önce 100 watt çelik gövdeli roxin ısıtıcı sipariş etmiştim Bu sabah elime ulaştı ama 100 watt yerine 200 watt olanından göndermişler.:realmad: İade ve kargo prosedürleriyle uğraşmaya üşendiğim için kullanmaya başladım bende. Şu an çok güzel çalışıyor. Eskisinden 2 misli daha güçlü olduğu için suyu benim ayarlayacağım dereceden daha çok ısıtacak sanıyodum ama hiçte öyle olmadı aynı eskisi gibi suyu tam istediğim derecede sabitliyo milim bile oynamıyo derece. Peki o zaman akvaryumun boyutlarına uygun olandan daha yüksek wattlı ısıtıcı kullanmanın ne sakıncası var? Ben hiçbi fark veya olumsuzluk göremedim

Cvp: Olması gerekenden daha yüksek wattlı ısıtıcı kullanmanın sakıncası ne?

o enerji harcama ile ilgili akvaryum büyüklüğüne göre ısıtır ne arttırır anlıycağın ne azaltır

Enerji sarfiyatında pek fark edeceğini sanmıyorum çünkü bu ısıtıcı 200 watt olmasına rağmen eskisinden daha kısa süreli çalışıyo. 100 watt olan daha sık aralıklarla daha uzun süre çalışıyodu. nerdeyse ışığını hep yanarken görüyodum. Yine aynı hesap oluyo işte

vanilya su kaç litreydi ?

Kaç litre bilmiyorum ama boyutları 85x37x50

biraz su indirimi yaptığını ve içindeki malzemeler, ekipmanların kapladığı yeri hesaplarsak 120 lt diyebiliriz. bu da 200 wattın tam ölçüsünde olduğunu gösterir. yani adamların yanlışlığı doğru olanı göndermelerini sağlamış. 100 watt için fazla gelirdi.

100 W için örnek vereyim. bunu 30 litre civarı bile kullanabilirsin. yalnız diyelim 28 istiyorsan derece ayarını 24-25 ayarına getirerek dengeyi sağlarsın. 100 litre ve üstü için zorlanır. 28 derece için bu sefer 29-30'a ayarlaman gerekir ve o zaman elektrik yakma oranı yükselir. senin 200 W alt sınırdan ısıtma yaptığından 100 W'lık bir ısıtıcıdan daha az yakar. böylesi iyi olmuş.

vanilya bu ısıtıcının resimlerini ve kutu üstündeki teknik özelliklerini "roxin çelik ısıtıcı" başlığı atarak yeni bir konuda açarsan herkese faydalı olur. satış yapan sitelerde resimler ufak ve teknik detaylar tam olarak verilmiyor.

Cem' in dediği gibi ısıtıcı uygun olmuş.

Benim uygun olandan yüksek ısıtıcıdaki değerlendirmem şu. Akvaryum suyunda ısıtıcının bulunduğu yerle uzak köşe arasında ısı farkı oluşabilir. Özellikle su sirkülasyonu az olanlarda olma ihtimali daha yüksek bir durum.

Çok iyi o zaman iyiki yanlış göndermişler :t65y: Teknik detaylarını yazamam çünkü kutusunun arkasındaki herşey japonca yazılmış, sanırım ithal getirmişler bunu. Sanalpazar.com dan aldım. Görüntüsü çok şık ve parlak. Akvarumun içinde diğer ısıtıcılara göre daha şık duruyo. Ama bunu tercih etmemde ki asıl sebep cam yerine çelik olması. Böylece patlama çatlama kırılma derdi hiç bi zaman olmayacak. Akvaryum artık daha güvenli bende daha huzurluyum. Herkese de çelik ısıtıcı tavsiye ederim

mailto:/1pgmck.jpg

sağlam olduğu için diğerleri gibi güvenlik özelliklerine gerek olmuyor. benim şu anki akvaryumdaki de çelik. RS'nin ama onun derece göstergesi yanda olduğu için o kısım camdan ve tam batıyor.ben bunu özellikle akvaryuma yeni başlayanlara tavsiye ediyorum. acemilikten doğacak kazalara karşı iyi bir tercih. hayırlı olsun vanilya tam batıyor mu ? resim koymuşlardır herhalde.

Sağol Cem. Evet suyun içine tam girebiliyo. Fiyatı da 25 lira yani bu fiyata bundan daha iyisi olamaz:)

ikiside aynı miktarda elektrik tüketir, aralarındaki tek fark suyu ısıtma süreleridir.

Geri