Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ölüm fanusundaki kaplumbağaya nasıl yardım edebilirim?

c4sill4s

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Benim iki kaplumbağam gayet güzel iyi hayatın tadını çıkarıyorlar.Fakat bir arkadaşım kaplumbağa almış ve ona bakmıyor.Ölüm fanusunda ve 4 aydır hiç büyüme göstermemiş..Sizce her şey için geç midir? Normal yaşam standartlarına döndürebilir miyim? Bu mümkünmüdür?

Cvp: Bilgi Yardımı Acill

hayır tabiki geç değil iyi bir akvaryum filtre ısıtıcı kuru alan kuru alan ısıtıcı d vitamini (uvb bütçeye uygunsa uvb ) sağladığınızda toparlar ve sağlıklı büyür benim küçük kaplumbağam 3 aydır büyüme göstermedi yem yemiyordu hastaydı tüm gereken şeyleri aldım iyileşti yem yemeye başladı ve sağlıklı bir şekilde de Allahın izniyle büyüyecek

İnşallah.Bende o kaplumbağa için elimden gelen her şeyi yapacağım..Birde Benim diğer iki kaplumbağam 13 aylıklar.Boyları normal olarak ne kadar olmalı ?

Eğer hastalığı falan yoksa zararın neresinden dönülürse kardır. Sağlam beslenme ve vitamin takviyesiyle hızlı bir şekilde toparlanır. Tabi sizin akvaryumunuz 3 üncü bir kaplumbağaya yetecek mi oda var. 250 litre falan varmı akvaryumunuz? Veya uvb lamba yada yeterli bir filtre? Ayrıca ileride kavga etmeleri durumunda bi tane daha tam teşekküllü akvaryum kurabilecek misiniz oda var. Fazladan can her zaman daha fazla sorumluluk gerektirir. Eğer bunları yapamam diyorsanız, sahiplendirmeyi deneyin kaplumbağayı.

Cvp: Ölüm fanusundaki kaplumbağaya nasıl yardım edebilirim

Evet haklsınız..Akvaryumum 250 litre değil ayrıca ileride filitrenin yeteceğini sanmıyorum.Ama ne bilim kaplumbağayı öle görünce ve birde arkadaşın ona bakmadığını görünce ona bakmayı düşünmüştüm ama yeterince ekipman yok 3 kaplumbağa için :'(

Dediğim gibi sahiplendirilmesi o hayvancağız için daha iyi olur. Örneğin ben iki kaplumbağamı bakamayan insanlardan aldım, yani sahiplenen insanın bakabilme imkanı ve uygun ortamı olduğu için sahipleneceğini düşünüyorum. Ama o kaplumbağanın iyiliğini düşündüğünüzden dolayı taktir ettim sizi. İyi forumlar

Arkadaşınıza uygun sistem kurması için ikna yöntemi uygulayabilirsiniz. Doğruları öğrenince bir şeyler yapabilir.

Kaplumbağalara camdan bir fanusa falan koy içine ıstıcı ve su teamizliyicisnide koy özel ışığıda kullanırsan yem olarakta küçükse karides 2 yaşlarındaysa yavaş yavaş marulla filan besle 3 yaşında tamamen alıştırmaya bak :ashamed0006::133:[/b]

Turtle protective 27' Alıntı:
Kaplumbağalara camdan bir fanusa falan koy içine ıstıcı ve su teamizliyicisnide koy özel ışığıda kullanırsan yem olarakta küçükse karides 2 yaşlarındaysa yavaş yavaş marulla filan besle 3 yaşında tamamen alıştırmaya bak :ashamed0006::133:[/b]

Camdan fanus uygun olmaz. Kuru alan yapmak ve yeterli su hacmi gerekir.

Geri