Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ölüm kaplarindan akvaryuma

Yarın 09.00-17.00 arasi planli bir elektirik kesintisi görünüyor. Ic filtreyi temizleyeli 2 saat olucak yarin için kesinti sırasında ic filtreyi tekrar temizlemelimiyim. Elektrik kesintisi oluyor malesef bu yuzden dis filtreyi kuramiyorum . Ve ilk defa bu kadar uzun saat diliminde elektrik olmayacak.

İç filtre temizse gerek yok kir, dışkı aldıysa temizlersin.

Iyi gunler bu resimdeki mantar mi kirec mi bakar misiniz ?daha önce oradan plaka alirken hafif bir kanama olmustu batikon sürmüştüm simdi hafif bir beyazlık var oraya yakin yerde kirec gibi nokta kadar bir sey. Fircalama yapmadim çünkü daha önce kanama olmuştu oraya yakin yerde azda olsa yine kanar diye . Ben de her ihtimale karsi devit uyguladim sonra da o kisma batikon sürüp beklettim suya metilen damlattim.

Sari renk olan kısmı dikkate almayin(batikon sürmüştüm ayrica sari kisimlar delik gibi görünüyor olabilir fotoğrafta ama plakaları parca parca alinca ondan öyle bir görüntü var. Sari renk batikonun rengi kabukta kahverengi veya oyle renkte birsey yok batikonu plakalara yayarak sürdüm ) onun yaninda bir bayazlik var yeni oluştu. Yine Derinlik var gibi görünebilir resimde aslinda daha önceden plaka almistim bir parça ondan öyle görünüyor . Orada beyaz bir nokta var .suda hafif görünüyor su dışında görünmüyor. pek devitten sonra uzun sure bekleyince cektim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211124-103746_Gallery.jpg
    Screenshot_20211124-103746_Gallery.jpg
    374.9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Tam net değil ama mantar değil o kısım kanadıysa kabuk bağlamıştır onun beyazlığıdır. Kabuk yarası önce beyaz olur sonra kapnıp iyileşir pigment doku oluşur.

Tam net değil ama mantar değil o kısım kanadıysa kabuk bağlamıştır onun beyazlığıdır. Kabuk yarası önce beyaz olur sonra kapnıp iyileşir pigment doku oluşur.
Tamam teşekkür ederim ben yinede her devitten sonra batikonda bekleteyimmi ne olur ne olmaz diye

Akvaryumun oldugu odada bazen koku oluyor (su temiz olsa bile)cam acinca gidiyor ama ic filtreme zeolit koyarsam biraz önlenir mi koku

Ve nem alici tabletler varmis onlar odadaki havasızlık kokuyu alir mi ?

Dis filtre kullanmam pek mumkun değil kesinti cok yaşanıyor 2 haftada bazen 1 haftada ve evde olup olmadigim oluyor. O yuzden ic filtreyi haftada 2 kez temizliyorum.

Yok baticona gerek yok. İyileşmiş. O koku amonyak kokusu.

Zeolite sudaki amonyak ve türevlerini filtreler ama o koku en iyi filtrasyonda bile olacaktır. Amonyak uçucudur. Sudaki oksijene bağlanıp uçar. Suda buharlaşıyor haliyle. Haddinden fazla yoğunlaştığında su sararmaya başlar ve amonyak patlaması yaşanır.

Geri