Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ölüm

genç kaplumbağa

Bordo Bereli
Dün bir tane pengasus köpek balığım diğer köpek balığının saldırıp karnında büyük bir yara açmasıyla öldü.ölen köpek balığını çıkarıp gömdüm. Bugün elimde kalan köpek balığını verip bir tane teleskop japon ve bir tanede aslanbaş japon balığı alacağım.Toplamda 6 japon ve bir vatozum olacak.Pengasusları çok uysal biliyordum ama öyle değilmiş.Pengasus besleyen varmı? sizdede böyle bir olay oldu mu? yeni japonların resimini eklerim :)

çok üzüldüm bu çok kötü bir durum bir hayvanının diğerine saldırması ve yaralaması hangisine kızacaksın çok kötü bi durum başınız saoğlsun

Hayvanların sağlıklarına zarar geldiği zaman çok üzülüyorum;Başınız sağolsun.

Latince Adı: Pangasius pangasius

Habitatı ve Anavatanı: Hindistanın geniş nehirleri ve çevresi.

Beslenme Biçimi: Etçil

Davranış Biçimi: Barışçıl

Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Cinsiyet Ayrımı: Cinsiyet ayrımı zor olmakla beraber dişilerin karın yüzgeçleri daha geniş olur.

Yüzme Seviyesi: Orta

Üreme: akvaryumda üremesi çok zordur, düz yumurta dökerler.

Sıcaklık: 22-28 C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 1 metreyi geçebilir.

En Az akvaryum Hacmi: 2000 lt

Su Sertliği: Orta

Kendi Türüyle barışçıl diyor ama notr müş demekki

evet bende çok üzüldüm.bu kadar kısa sürede hemen kavga edeceği aklıma gelmezdi.bende petshoptaki 150 cm lik tahminen 500 litre su alan akvaryumuna geri verdim.iki tane daha japon aldım.toplam 6 japon ve bir vatozum var şu anda.ölümler benide çok üzüyor.hepiniz sağolun

Cvp: ölüm

Kusura bakma konun eski olduğu için görememişim.Şimdi forumun bölümlerindeki eski konularda dolaşıyorum.

Geri