Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ömürlük akvaryum

mcnozr

Yeni Üye
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası için ömürlük bir akvaryum almak istiyorum. 
Yetişkin bir kaplumbağa için asgari düzeyde bir akvaryum boyutu ne kadar olmalı?
Covid dolayısıyla internetten sipariş verebileceğim bir yer var mıdır? 
Tahmini ne kadar maliyeti olur? 
Kuru alanlı bir akvaryumu alabileceğim, önerebileceğiniz bir yer var mıdır, siz kaplumbağanız için gerek akvaryum gerek diğer ihtiyaçlarınızın alışverişini nereden yapıyorsunuz?

Mas akvaryum var, internet siparisi de alirlar. Forumun ismini verirseniz, biraz indirim yaparlar.

Cvp: Ömürlük akvaryum

Merhaba,

Ömürlük bir akvaryum ölçüsü 100x50x50h dir ve cam kalınlılığı 10mm olmalıdır. Üst boyut sınırsızdır istediğiniz ölçülerde yaptırabilirsiniz. Bu boyutun altı cam üstü kuru alanlı bir akvaryumda fazla mümkün olmuyor. Belki kuru alan küçültülüp 80x50x50h 10mm alınabilir ama kaplumbağa büyüdüğünde rampada ya da kuru alanda sıkıntı çıkacaktır.

Ben mas akvaryumdan yaptırmıştım. 1 ay gibi bir sürede bana ulaştı. Eğer İstanbul'da oturuyorsanız kendileri gelip kuruyor. Forum ismi verildiğinde indirim yapılıyormu bilgim yok.

Filtrelerden, kuma ve yemlere kadar da internetten satın alıyorum. Bilindik tüm sitelerden sipariş verdim ve herhangi bir sorun oluşmadı bu zamana kadar. Örnek vermek gerekirse; hepsiburada,n11,gittigidiyor,petburada,atakanpetshop,juenpetmarket,akvaryem...

Yaptıracağınız akvaryum ölçülerini belirlediğinizde filtre ve silis kum miktarında yardımcı olabiliriz.

Maliyet yazmak gereksiz olur. Fiyatlar sürekli değişiyor bu yüzden belli bir maliyet yazamayız.

RE: Cvp: Ömürlük akvaryum

emre_selvitopu' Alıntı:
Merhaba,

Ömürlük bir akvaryum ölçüsü 100x50x50h dir ve cam kalınlılığı 10mm olmalıdır. Üst boyut sınırsızdır istediğiniz ölçülerde yaptırabilirsiniz. Bu boyutun altı cam üstü kuru alanlı bir akvaryumda fazla mümkün olmuyor. Belki kuru alan küçültülüp 80x50x50h 10mm alınabilir ama kaplumbağa büyüdüğünde rampada ya da kuru alanda sıkıntı çıkacaktır.

Ben mas akvaryumdan yaptırmıştım. 1 ay gibi bir sürede bana ulaştı. Eğer İstanbul'da oturuyorsanız kendileri gelip kuruyor. Forum ismi verildiğinde indirim yapılıyormu bilgim yok.

Filtrelerden, kuma ve yemlere kadar da internetten satın alıyorum. Bilindik tüm sitelerden sipariş verdim ve herhangi bir sorun oluşmadı bu zamana kadar.

Yaptıracağınız akvaryum ölçülerini belirlediğinizde filtre ve silis kum miktarında yardımcı olabiliriz.

Maliyet yazmak gereksiz olur. Fiyatlar sürekli değişiyor bu yüzden belli bir maliyet yazamayız.

Mas akvaryumda akvaryumlar mobilya ile geliyor anladığım kadarıyla. Akvaryumu mobilyayla mı almak zorundayız yoksa sadece akvaryum alıp onu yere koyabilme şansımız var mı?

Yere derken zemini kastediyorsanız olmaz. Çünkü dış filtre akvaryumun 60-80cm kadar altında olmalı. Yani akvaryumlar mobilyasız olamaz. Bu boyuttaki bir akvaryumda dış filtresiz olmaz. Zeminin soğukluğundan hiç bahsetmiyorum bile.

Yer akvaryumu yapmak istiyorsaniz; turgaybora.org sitesinde, Turgay Bey'e danisabilirsiniz. Onun var yer akvaryumu.

Mas; istediginiz gibi siparis alir, dolap vs zorunlu degil.

Yer akvaryumunda dış filtre sistemi olamaz ki. Sadece yandan sumplu yaptırabilir bu da ne kadar yeterli olur bilemiyorum.

Sifirdan yaptirmak istemezseniz; arkadasimin, daha once Mas'tan yaptirdigi ve satacagi 340 ve 840 lt.lik 2 akvaryumu var (İstanbul Goztepe)

Akvaryumu mobilyasız alıp dışarıda mobilya yapan birine yaptırabilirsiniz. Yada demirciye sehpa, ayaklarına plastik kılıf takılacak, demir iz bırakır. Mobilyada metal iskelette kullanılabilir. Ahşap kullanılacaksa 4*4 kalınlıktan az olmamak üzere bu ve demirde 6 adet ayak olacak. Mobilya kaplaması genelde lake yapılır.

Akvaryum altına kilim yada halı serilirse parke veya laminant ne varsa ezilmez. Sehpa, mobilya üstüne laminant şiltesi koyup akvaryumu bunun üzerine koyuyoruz. Bu olası eğimlerin boşluğunu alıp akvaryumun tam yüzey basmasını sağlar. Akvaryum kasma yapmaz.

Dış filtre için akvaryumun yüksekte olması gerekir. Yerdeki akvaryum ayakaltında olduğu için kir ve toza maruz kalır.
Tabandan alacağı soğuk ısı kaybını artırır. Dolayısıyla ısıtıcı daha fazla çalışır.

Hayvan açısından yükseklik çevreyi daha iyi görmesini ve herhangi bir tehdide karşı daha hakim olmasını sağlar.

Yosunlanma sebebiyle akvaryumu güneşi doğrudan görmeyen bir yere koyuyoruz. Gün ışığından maksimum faydalanması içinde yüksekte olmalı.

Dış filtrenin sığacağı boyutta dolap kapakları yaptırarak hem dış filtreyi hemde kıvır zıvırı içine koyup yer işgali ve görsel boyutta görüntü kirliliğinden kurtarıyoruz. Oda içinde gereksiz kalabalık olmuyor.

asliaral' Alıntı:
Sifirdan yaptirmak istemezseniz; arkadasimin, daha once Mas'tan yaptirdigi ve satacagi 340 ve 840 lt.lik 2 akvaryumu var (İstanbul Goztepe)

340'lık için bilgi alabilir miyim?

Mail adresinizi yazabilirseniz, arkadasimin numarasini gondereyim.

Geri