Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

önerilere göre akvaryumumda yaptığım değişiklikler

gonca8181

Yeni Üye
arkadaşlar ilk kurduğum akvaryumuma yaptığınız öneriler için tşk eder önerilerinize göre yaptığım değişikliği sizinle paylaşmak istedim. yorumlarınızı bekliyorum

mailto:/30hu7nc.jpg

Cvp: önerilere göre akvaryumumda yaptığım değişiklikler

Malzeme imkan olarak tam ama akvaryum küçük. kuru alan daha yukarı alınarak su miktari arttırılabilir, aynı zamanda filtre de tamamen su içinde kalmış olur. Fakat ısıtıcı için aynı şey söz konusu değil. Sanırım tam batan cinslerden değil? bu şekilde biraz tehlikeli sıcaklık farkı hava teması ısıtıcıyı patlatabilir.
Zeminde beyaz madde nedir anlayamadım. kuru alan ve lamba mesafesi uzak gibi göründü sıcaklık 31-33C olarak derece ile ölçülerek sabitlenmeli. En kısa surede daha buyuk bir akvaryuma geçmekte fayda var.

Çok tatlılar ya vantuzlar kadar anca varlar, küçük küçük :) Saglıklı uzun ömürler

silis bayağı açmış akvaryumu. şimdi bakıyorum kuru alanı yukarı kaldır. iç filtre komple su içinde kalacak yoksa motor yanar. ısıtıcının termostatı hava ısısını algılıyor. ve ızgara kısmı hava ile temas ederse camı patlar. üstteki siyah plastiğe kadar su içinde kalsın. bir de ipek bitki attın mı süper olur. rampa kısmının kenarından iki tane vantuz teri açıp tak. yukarı kaldırdığında eğilme olmaz. tatlı bir eğim olur.

Birde lambayı kuru alanın olduğu tarafa alırsanız daha iyi faydalanırlar ışıktan ve ısıdan

Kuru alanı ve su seviyesini aşağıda belirttiğim kırmızı yere kadar çıkarabilirsin. Bu seviyeden kaçamazlar. Filtreyide su yüzeyinden 1 parmak alatta ama kuma gömük olmayacak şekilde ayarlamış olursun. Isıtıcıyı kesinlikle Neslihan ın dediği gibi sadece kafa siyah kısım dışarıda kalacak şekilde konumlandırki patlamasın. Kuru alana derece koyup lambanın 31-33 derece aralıktaki ısıyı sağlayabildiğini gözlemle. Bunun dışında güzel ve sade bir sistem. Ufak bir yüzeye ulaşan ipek yapay bitki kuru alan altına konumlanırsa daha doğal ve huzurlu olur.

mailto:/v2/800x600q90/844/yxpf.jpg

Sağlıklı büyüsünler. Muhtemelen bu sistem seni bahar sonuna kadar götürür. Daha önce yada yaz gelmeden daha uygun boyutlara geçmek gerekecek.

Birde akvaryuma cam derece koyup suyun doğru ısıda olduğunu gözlemle.

lamba kuru alanın tam ustunde olduğu zaman sıcaktığı 35,7- 35,9 derece arası olçuyo o yuzden uzaklaştırdım biraz. ısıtıcım tam batan cinsten ama önceki onerinizde plastik kısmı dışarıda kalsın dediğiniz için bu şekilde kullandım.biraz daha su ilavesi yapacağım .önerileriniz için tşk ederim

Yanlış anlaşılma olmuş olabilir, tam batan cinsten olduğuna eminsen batırabilirsin kullanımda düzenlemede kolaylık olur. Akvaryumla aynı yükseklikte galiba.
En azından kuru alana biraz daha baksın ışık, gerekirse lambanın boynundan yükselterek sıcaklığı ayarlayabilirsin.

Gerçi ısıtıcı hakkında önceki konunun detaylarını bilmiyorum farklı birim durumdan dolayı batırma denmiştir. yanlış bilgi vermeyim.

Kafa kısmı dışarda kullanılanlarda aynı şekilde sadece siyah kısım dışarıda kalır. Bu zaten tam batıyorsa akvaryumda su seviyesinin orta kısımlarında bir noktaya yatay konumlandırmak uygun.
Lamba için suyu yükseltince tekrar ısı kontrolü yapmayı unutmamalı. Birde su ısısı için dereceyi unutmamalı. Civalı cam en garantisi. Sera ve jbl olanın camı kalındır, kıramazlar. Diğerlerini büyüdükçe cama çarpıp kırma ihtimalleri arttığı gibi vantuzlarıda kalitesiz. Sera bir çok pet shopta da vardır. Her iki uygun derece;
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1141&ad=sera-vantuzlu-cam-derece-0-50-c
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11932&ad=jbl-vantuzlu-cam-derece-0-50-c
Bunlarda bana göre almaman gerekenler;
mailto:/urun_detay.aspx?urn=8340&ad=roxin-civali-cam-derece-0-40-c
mailto:/urun_detay.aspx?urn=12396&ad=meadow-pet-civali-cam-derece-0-40-c
mailto:/urun_detay.aspx?urn=9324&ad=hagen-marina-civali-cam-derece-0-50-c

Geri