Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Önerilerinizi Bekliyorum

efeoglu

Yeni Üye
Öncelikle 1 hafta olmadı kapluşlarımı alalı.Aldığım yer bana plastik bi kap verdi.Eve geldim ve beslemeye başladım bilinçsiz bir besleyeci olmamak için internete girip kapluşlar hakkında herşeyi okudum ve kendime çok kızdım.O plastik kaplarda onları resmen ölüme terketmişim.Hemen gidip bir akvaryum aldım.Su motoru,ısıtıcı,termometre,led lamba,kuru alan için fosil taşlardan da aldım.Akvaryumun dibinede kum aldım ve serpiştirdim.Hareketsiz olan kapluşlarım birden can geldi.Adete yüzerek bana teşekkür ediyorlar.Bende çok sevinçliyim tabiki.Sizlere sormak istediğim akvaryum temizliğini nasıl yapacağım.Ne kadar sıklıklarla yapmam gerekiyor? Ve son olarak su motoru akıntıya sebep oluyor biraz bu kapluşları rahatsız edermi? Kısacası akvaryum bakımını ne şekilde ve ne sıklıkta yapmam gerekiyor?

Cvp: Yardımlarınızı Bekliyorum

Akvaryumunuz ufak yada orta halli bir şey ise 60-70 litreden aşağı ise haftada bir filtrenizi söküp, akvaryumdan alacağınız bir kase suyla yıkayıp geri koyun. Bu esnada akvaryumdaki taş, bitki gibi malzemeleri de diş fırçası ile temizleyebilirsiniz. Yine haftada bir akvaryumun dibinden %10 su alıp, temiz su eklerseniz uzun süre akvaryum suyunu kirlenmeden kullanabilirsiniz. Nasıl çekicem diye düşünüyorsanız "dip süpürgesini" akvaryum için incelemenizi öneririm google yardımı ile.

Kaplumbağanızın yüzmezi sağlıklı olduğu anlamanıa gelir. Sizin de bilinçli bir hayvan sever olmanıza çok sevindim. Aramıza hoş geldiniz.

Bu arada led ışık ısı vermeyecektir. Aydınlatmak için led kullanabilirsiniz fakat kaplumbağanızın kayasında güneşlenmesini istiyorsanız ısı veren eski tip beyaza boyalı(soft) 25-40 watt bir ampül ve masa lambası kullanabilirsiniz.

Dip Süpürgesi:
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Ekipmanlar/Buyuk/JPM004898_L.jpg

Cvp: Yardımlarınızı Bekliyorum

eminemre' Alıntı:
Akvaryumunuz ufak yada orta halli bir şey ise 60-70 litreden aşağı ise haftada bir filtrenizi söküp, akvaryumdan alacağınız bir kase suyla yıkayıp geri koyun. Bu esnada akvaryumdaki taş, bitki gibi malzemeleri de diş fırçası ile temizleyebilirsiniz. Yine haftada bir akvaryumun dibinden %10 su alıp, temiz su eklerseniz uzun süre akvaryum suyunu kirlenmeden kullanabilirsiniz. Nasıl çekicem diye düşünüyorsanız "dip süpürgesini" akvaryum için incelemenizi öneririm google yardımı ile.

Kaplumbağanızın yüzmezi sağlıklı olduğu anlamanıa gelir. Sizin de bilinçli bir hayvan sever olmanıza çok sevindim. Aramıza hoş geldiniz.

Bu arada led ışık ısı vermeyecektir. Aydınlatmak için led kullanabilirsiniz fakat kaplumbağanızın kayasında güneşlenmesini istiyorsanız ısı veren eski tip beyaza boyalı(soft) 25-40 watt bir ampül ve masa lambası kullanabilirsiniz.

Dip Süpürgesi:
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Ekipmanlar/Buyuk/JPM004898_L.jpg

Hoşbulduk.Önerileriniz için çok teşekkürler.Sormayı unutmuşum su motoru ne kadar çalışmalı sürekli açık mı kalmalı yoksa belirli aralıkları durdurmalımıyım?Malum biraz akıntı yapıyor çünkü.Bu arada en kısa zamanda dip süpürgesini temin edeceğim.

Cvp: Önerilerinizi Bekliyorum

Filtre 24 saat çalışmalı ki biyolojik döngü otursun. Kaplumbağanız biraz daha büyüdü mü akıntıdan rahatsız olmayacaktır. Hatta şu anda bile azıcık savrulması dışında bir sıkıntı yaratmaz. Suyu devir daim etmesi açısından önemlidir. Eğer oksijen sağlayan bir borusu varsa onu çıkarabilirsiniz ya da su çıkışını cama doğru vererek akıntıyı azaltabilirsiniz.

Geri