Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

onlar büyüdükçe benimde endişem büyüyor :(

castiel

Gümüş 1 Üye
sevgili değerli üyeler benimkiler yani fizik kimya ve minik gitgide büyüyor bunun neresi kötü derseniz ailem sorun etmeye başladı bu yaz tatil yerinde baya çektirdiler benim için sorun değil ben her türlü fedakarlığı yaparım ama annemler verelim espirisi bile yapmaya başladı x/ tabi öyle bişi mümkün değil artık onlar benim çocuklarım oldu.

ablamla şöyle bi tartışma yaptık "bunlar akvaryuma sığamıcak kadar büyüdüğünde napçan?" dedi.tabi ben hala beslemekten yanayım ama bisorun var yaz tatillerinde okadar büyük hallerini nasıl götürcem :( ablam onları göle bırak hem mutlu olurlar diyo ama ben tam tersi düşünüyorum onların doğal ortamı orası tamam ama artık akvaryumda büyümüşler alışmşlar orda hemen ölürler gibi geliyo benimkiler daha önündeki yemi göremiyo illa elimden yicek x/ tabi bide gölün sıcak olması lazım e petshopa vermek en son yapılcak şey.daha var o günlere ama şimdiden endişeleniyorum sizin fikrinizi merak ediyorum :D

kaplumbağa sayısının 3 olması biraz sıkıntılı olabilir ama sana belki sevineceğin birşey söylüyüm kaplumbağalar hemen 2 - 3 senede 30 cm olmazlar. Hatta çoğu kaplumbağalar akvaryum ortamında 20 cmde takılı kalırlar. Tabi dediğim gibi kaplumbağa sayısının 3 olması sıkıntılı olabilir çünkü 3 metrelik bir akvaryum alman gerekir ki tartışmasınlar. Senin vermen biraz daha zor olacak, biliyorsun benim durumumu akvaryum yasaklanıp saklama kabına mecbur kalmışlardı. Sonra işte tatile gitmeden birgün önce vermem dahada kolay oldu. Üzücü olacak ama bence tek beslemen senin için en iyisi olabilir ve ailen için tabi ki.

diyelim tek beslemeye karar verdim diğer ikisini ne yapcam? :(:(

alım satıma verebilirsin vea iade edersin istemiyorsanda bakarsın

yok iade en son yapcağım şey x/ alım satım olabilir evet ama istemiyorum galiba bakacağım xD

Bakmak isteyen bilinci insanlarda var anlaşırsın verirsin. Ileriyide düşünmek gerek inş işin kolaylaşır.

evet bende o yüzden şimdiden düşünüyorum tamam teşekkürederim :D

Şuan halen sendeler tadını çıkar. Herşeyi yap diyecem ama kaplumbağayla fazla birşeyde yapılmıyor :D bol bol resim çek videoya çek. Onlar gidene kadar hergün bu son gün olabilir deyip yanlarında ol. Hatta yanlarında yat :D

hehheheh :D ailem iyicene delirdiğimi düşünürdü artık :D ben onları severken her annemmm diyişimde garip bakıyolar çünkü :D ama akrabalar çok sevdi onları beni aratmadılar şimarttımda geldim vala XD

istiridye' Alıntı:
Valla benimde 3 tane var

Tatlıbelalar:D Napıcam hiç bilmiyorum.

:D onlara en çok uyan kelime bu olsa gerek = tatlı belalar :D hem zor hemde bağımlılık yapıyor ama bizim işimiz herkesten zor üç tane =)

Geri