Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

oscarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oscar

Bronz 1 Üye
arkadaşlar malesefki :'( oscarım rahmetli olsu ama benim yüzümden öldü kaplumbağam 8 cm boyundaydı akvaryumu temizlerken ısıtıcıyı fazla açmışım odama bi geldiğimde hareket sizce duruyodu oscar benim diğer küçük kaplumbağam apti akıllık edip kuru alana kaçmış ama oscar malesef hyata gözlerini yumdu çokta sağlıklıydı 10 dk önce bahçeye gömdüm akvryumun suyunu tekrar değiştirdim ıstıcıyı 28 derceye getirdim 1tl boyunda olan kaplumbağam duruyor şimdi akvaryumda pazartesi başka bir kaplumbağa bakcam apti yanlız kalmasın die :59:eek:scarımda çok iştahlı ve çol hareketli bir kaplumbağydı daha yeni kabuk değiştiriyordu çok üzüldüm mlesef o sıcaktan filtremde patlamış moralim altüst oldu hepsi benim yüzümden oldu

Cvp: oscarım

anlamadım ben şimdi, ısıtıcınız en fazla kaç dereceye kadar ısıtıyor ki?

başınız sağolsun :( :'( :'( :'( :59: :59:

Başınız sağ olsun.
Isıtıcı su değişimlerinde önceden fişten çekilmeli.Soğumalı ve sudan o şekilde çıkarılmalı.Kuru bir yerdeyken kesinlikle çalıştırılmamalı.
Eğer ısıtıcınız patladıysa kuru bir yerde kalmış demektir.Yazdıklarınızdan tam anlayamasamda.

Yeni bir kaplumbağa ise almayın.
Öncelikle elinizde ki kaplumbağa için gereken herşeyi tamamlayın.
2 kaplumbağa 1 sene sonra en azından 200 litre akvaryum+dış filtre+elektrik+su faturası demek maddi yönden.Alacaksanız da iyi düşünün.

başınız sağolsun . 2. kaplumbağa bence almayın çünkü bir süre sonra kavga edebiliyor ancak ben ona da ayrı akvaryum kurarım diyorsanız bir şey diyemem

Cvp: RE: oscarım

Arkadaşlar çok sağoun artık bakıcam iyi bir ısıtıcı bakıcam güzel bir yazı yazğınız için teşşekür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri