Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Otomatik yemleme makinesi

Didemözkan

Yeni Üye
Merhabalar,
Kaplumbağamı 1 haftalığına tek bırakmam gerekecek. Kaplumbağam 12-13cm . Otomatik yemleme makinesi önerilerinizi alabilir miyim? Leecom ve Eheim markalarını gördüm forumu incelerken. Hangisi daha uygun olur? Fiyat farkı var bayağı.

Merhaba,

Bu yem makinelerini belli bir boyuttan sonra kullanamıyorsunuz, ben 2 sinide kullanmıştım. Stick miktarı 30un üzerine çıktığında 2-3 gün için 60-90 stick gerekiyor ve bu miktarda yem makinelerin içerisine sığmıyor.

Eğer yem makinesinin içerisine gammarus koyarsanız kaplumbağanıza az çok 1 hafta yetecek kadar yemleme sağlar. 12-13cm kabuk boylu bir kaplumbağaya 1 hafta için 140-160 stick yem gerekir ve bu sığmaz.

Eğer kaplumbağanızın akvaryumdan kaçma gibi bir huyu yoksa 1 hafta olaysız bir şekilde kendi başına takılır.

Leecom dc-500 ve eheim auto feeder temelde aynı işlevi görüyorlar ve boyutları birbirlerine yakın. Leecom dc-500 geçen seneden beri internet stoklarında yok diye biliyorum.

Stick yemler açısından fazla kullanışlı olmuyor. Buna uygun olan eheim professionel turtle food yemi ama artık gelmiyor bunun şekli kuskus makarna gibi topak. Onun için takılma olasılığı çok az. Stick yemleri bu şekilde ufak parçalara kırabilirseniz bir ihtimal takılmaz. Hazneleri ufak olduğu için atım sayısını azaltabilirsiniz. Bu gün sayısını uzatır. Fazla yem düşmese de hayvan aç kalmaz. Bir de dışkılarını yiyorlar. Tabanda silis kum varsa yem artığı ile kumu da yer. Vitasand marka sarı silis olacak. Hayvanın iki gün aç kalmasında sorun yok.

Yada güvenilir yem verecek birini bulun. Günde bir öğün veriyoruz.

Geri