Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Otto'm )":

zuzuottozuzu

Yeni Üye
Az önce anneannem Otto ve Zuzu'yu suya koymamı söyledi. (Geceleri kuru kaba koyuyoruz)
Baktım ki Otto hiç hareket etmiyor. :"( Ayağını ve kuyruğunu tuttum, hiç içe çekmedi. Ölmüş bebeğim. :"( Gözleri şişmişti 1 ay kadar önce hiç yemekte yemiyorlardı. Veteriner akciğer hastlığı belirtisi demişti. Otto öldü, Zuzu'mda ölür mü? :"( :"(

Bakım koşularınız neler akvaryumunuz ısıtıcınız filtreniz kaliteli yeminiz vitamininiz vb.

Cvp: Otto'm )":

Neden geceleri kuru kaba koyuyorsunuz?

Nasıl bir ortamda bakıyorsunuz, ekipmanlar tam değil sanırım.

Geceleri kaplumbağanızı kuru alana koymanız yanlış. Onlar için hazırlanmış ekipmanları tam bir akvaryumda kalmaları gerekir 24 saat. Sizin kaplumbağanız bakım şartlarının eksikliğinden ve yanlış bakımdan dolayı ölmüş. Böyle devam ederse diğeride kısa zaman da ölür. Başınız sağ olsun.

Hemen akvaryumunuzu tamamlayin ve veteriner yardimiyla kurtarin.minik dostumuzu olume terk etmeyin.bnimde osmanim oldu.elinizi cabuk tutun kucuk de olsa bi ortam ayarlayin.bn akvaryumu yirmibes liraya aldim.isiticiyida celik roxin alin.hava alinca hemen patlamaz.ve filitremde dophin 1000f. tas catlasin en az100 liraya guzel bi ortam hazirlarsiniz.bn ankaradan yaziyorum.sizin oldugunuz yerde belki daha ucuzdur.

Ölen kaplusunuz icin cok uzuldum.umarim zuzuyu kurtarirsiniz.elinizi cabuk tutun. :'( osmanim olunce cooook agladim bn. veterinere goturemedim kendi kendime tedaviye kalkistim ve ÒLDÜ

Başıniz sag olsun

Ölen kaplumbağanıza üzüldüm. Başınız sağ olsun.
Bu arada kaplumbağalarınız aşırı susuz kalmıştır. Ölende susuzluktan ve yeterli ısı olmamasından hasta olarak ölmüştür. Diğeride ölmediği için şanslısınız. Umarım hasta değildir. Akvaryumu ve ekipmanları tamamlayana kadar geceleri gene kaba koyun. Tabi su derinse içinde tutunacak bir nesne olsun. Kaplumbağalar su içinde uyurlar. Uzun nefes tutuşlar sonrasında yüzeye çıkıp nefes alırlar ve tekrar içeri girerler.

Geri