Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryum için neler gerekli?

NicoLé - PCD

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar ben Kurban bayramından sonra paludaryum alıcam
Siteden yeterince bilgi topladım ama başka sietlerde daha değişik yazılmıştı ve kafam karıştı...
Şimdi benim sorum=Bir Paludaryum için ne gereklidir...
ZatenFiltre biliyorum ama diğerlerinin isimlerini bilmiyorum..Diğer sitelerde farklı yazıyordu ve burdada farklı yazıyordu...Yani açıkçası neyin ne olduğunu karıştırdım...
caba bana paludaryumu olan bir arkadaş söyleyebilir mi?

Eğer karışık olduysa: Paludaryum için gerekli şeyler...

Edit tubidik: Konu başlığı içerikle alakalı olmalıdır.

RE: Sorum Olacak

Plastik bitkiler daha iyi olur...Canlıların iyice yıkayamadığınız için içinde bakteri üretebilir.Yalnız gerekli ilaçlamaları yaparsanız canlısı da olur.Bu süs malzemesidir , illa ki olması gerekiyor diye bir şey yok.Ayrıca ideal yani en azından şimdilik kullanacağınız paludaryum net 100 litre olmalıdır.Hem fiyatı pek fazla olmaz hem de uzun süre size yeter.

Almanız gereken malzemeler; filtre , ısıtıcı , uv b lamba , ısınma lambasıdır.

Bu arada bir soru daha yeni öğrendimde ben anlamadım vantuz kuru alan için ama nasıl koyuluyor?

İki soru daha..
Şimdi ben dün gittim sanyu yem aldım..
Suyunu değiştirdim(sıcak koydum) yine yemedi(tabii yerini değiştirdim sanırım ondan)
İkinci sorum...
Şimdi ben yine aynı yere gittim ordan akvaryum baktım böle eni nerdeyse var 30-40 cm boyu da nerdeyse 20-30 cm çapında bişey..
40 Ytl ...
Orda dahada büyüğü var 45..
Hemde eni 40-50 gibi boyu 30-50 arası bişey gibi..
Hangisini alıyım??

5 TL'yi dert etmeyerek bir büyüğünü alın,ileride büyütmek zorunda kalmazsınız bence ;)

Edir zencefil: Lütfen kısaltma kullanmayalım.

Yok onun için değilde büyük küçük hangisini almalıyım diye size danışıyım dedim..
Yoksa bende 5 ytl yi düşünmüyorum.
İnşallah alırkende satıcıyla kavga etmeyiz.

Birde ben ısıtıcıyı kaç watt alsam yeter?
İnternetten almayı düşünüyorum aslında...
300 Watt ısııcıyı 25,40 YTL'ye int.te buldum..
Burda 25 wattlık 23..
300 watt daha hesaplı değilmi yada 50 watt mı alsam..
Off kafam karışı yaa..

Sizin hayvan dükkanı , tabiri caizse kazıkçı.:)İsterseniz bir camcıda solventsiz silikon kullanmak şartıyla (Hatta bu paludaryum ve akvaryumlarda kullanılan özel "akvaryum silikonu" bile var.Camcıya sorun) kendiniz bir paludaryum yaptırabilirsiniz.Hem daha ucuza gelecektir hem de daha büyük bir paludaryum yaptırabilirsiniz.

Özellikle yüksek bir paludaryum olmasına dikkat edin çünkü içine kuru alan koyduğunuzda su seviyesi zaten düşecektir.Alabildiğinizin en büyüğünü alın , ileride rahat edin.;)

Hmm.
Benimkide tekti şimdi arkadaş aldık yanına..10-20 güne kalmaz akvaryum alıcaz.
Isıtıcyı kaç watt almalıyım?

Yanii orta boyda bişey vardı orda birazdaha büyük bişey vardı ani litresini bilmiyorum..
Bana ordaki satıcı kaplumbağa için özel 23 ytl lik 25 watt var dedi...
yani bi bakıma üdşündüğüm paludaryum bi 50-100 lt. arasında birşey.

Yanlız şöyle bir durum var...Düşük watt lı ısıtıcılar daha az enerji harcarlar fakat suyu ısıtmak için daha çok çalışır.Yüksek watt lı ısıtıcılar ise biraz daha fazla enerji harcar ama suyu daha çabuk ısıtır.Ayrıca suyu soğuduğu zaman yüksek watt lı ısıtıcı suyu daha kısa zamanda ısıtır...Ama karar senin...Bence 125 lik alabilirsin.Benimki de 125 lik çok memnunum...Birde bazı ısıtıcılar tamamen suya batırılamıyor.Sen özellikle tamamı suya batırılabilenlerden alırsan daha iyi olur.Bazılarının ayarlama yapılan üst kısmı suya sokulmuyor...

Hımm.
Tamam ben bunu ordaki satıcya söylerim.
Ama ben yanlış kullanıyımda tekrar alıyım diye yalan söler.
En iyisi internetten almak...
Sağol bilgi için.

evet en uygun fiyata internetten bulabilirsiniz. atman, sera, eheim, jebao,lifetech gibi markalar uzun süre sorunsuz çalışcaktır.. uygun güçte ısıtıcı seçimi içinse bir tablo vardı bende o yardımcı olur sanırım. akvaryum büyüklüğü ile odanın sıcaklığı ve suyun olması gereken sıcaklık arasındaki farka göre düzenlenmiş bir tablo.. umarım faydası olur sizin için..

mailto:/my.php?image=cihan029ub2.jpg

Geri