Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryum kuracağım

ragnuk

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba! Benim kaplumbağam 2 haftadır fanusta yaşıyor 1-2 günde akvaryum alıcağım ve bir kaç sorum vardı.

1)Kuru alan nasıl yaparım.Sahil merdiven mi alayım baska yol var mı?
2)Bu kuru alanı yaparsam kaya adaya gerek var mı?
3)Gene eğer sahil ve merdiven alırsam suyunu yüksek mi koyayım?

Şimdiden herkese çok teşekürler.Kaplumbağamın adı Recep(recep ayında doğdu)

Konu teraryum paludaryum kategorisine taşınmıştır/tubidik

RE: Akvaryum Kurmada Yardım

1: ) Kuru alan için sitedeki konuları araştırırsan kolay yolla yapılmış , yapılması zor olmayan kuru alan yerleri bulabilirsin.

2: ) bana kalırsa gerek yok ama eğer akvaryumun büyükse hem görüntü amaçlı hemde kullanılabilir bir kaplumbağa gereci olarak işe yarayabilir...

3: ) Sahil ve merdivenden kastın herhalde aklıma gelen kuru alan gibi bi yer.Ama şunu biliyorum ki kaplumbağanın rahatça yüzebileceği bir yer olması lazım.Yani hem yüzebileceği hemde kurulanabileceği bir yer lazım...

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana....:)

Recep'e sağlıklı uzun ömürler. :)
Ayrıca sadece kuru alan değil akvaryum için gerekli birçok ekipman var onuda siteyi araştırarak bulabilrisn.Onlarsız boş bi akvaryum hiç bir işe yaramaz. mesela bunlar :

Isıtıcı
Filtre
Kuru Alan için Spot lamba
Eğer ki alabilrsin Uvb lamba v.s gibi şeyler...

teşekür ederim..Bir de paludaryum kaç paradır?

ben kuru alanımı resim çantasından yaptım züerinede halı kaydırmazından kestim diktim iki camın arasına sıkıştırdım imzamdaki resimdede görebilirsiniz. ama bu kuru alan onu sadece 2 yıllığına idare eder :) paladaryumda yaşadığınız şehire bağlı parası 40-50 vardır eğer normal bir ölçülerde alırsanız. ben 20 literelik almıştım pazarlık yaptım 17 ye aldım :D

Bence akvaryum alacaksan ve kapluş bakmada kararlıysan alabildiğinin en büyüğünü al.Bü keratalar çok çabuk büyüyorlar tabi bakımlada ilgili. Sonra bir tane iç filitre ve bir tane dış filitre al sularını büyüdükce daha çok kirletiyorlar. Tabi o suyu ısıtmak içinde bir ısıtıcı şart akvaryumun büyüklüğüne göre sorarsın alacağın yere.Gelelim kuru alana en sağlıklısı ve en dayanıklısı camdan olanı akvaryumun bir köşesini kaplayacak kadar büyüklükte yani 30cm 20cm olabilir bir tane cam kestir birde 10 cm kadar su içine girecek bir cam daha al ve o ikisini silikonla eğim vererek akvaryumuna yapıştır. Üzerine istersen kaydırmaz kestir ve masa tutamacıyla tuttur eğer yapıştırırsan temizliği zor olur bence yapıştırma.kuru alandan yaklaşık 12cm yukarıyada bir ışık yak günde 12 saat açık dursun. Umarım yardımcı olabilmişimdir. kolay gelsin

ya bizim burda bilgiğim bütün yerlere sordum paludaryum satan yok int.sitesinden alacabileceğim bir site var mı?

yorumlarınız için çok teşekürler..
ya ben bu kuru alanı fazla anlayamadım resimle yapılışı var mı?

Bu sitenin yarışmalarında Sponsor olarak Otuz.com diye bi site ismi alta yazıyodu ama istiyorsan oraya bir bak.Eğer site ismi vermek yasaksada kusura bakmayın arkdaşlar...

ragnuk' Alıntı:
ya bizim burda bilgiğim bütün yerlere sordum paludaryum satan yok int.sitesinden alacabileceğim bir site var mı?

yorumlarınız için çok teşekürler..
ya ben bu kuru alanı fazla anlıyamadım resimle yapılışı var mı?

Otuz.com,gittigidiyor.com,sahibinden.com gibi sitelerden sıfır veya 2.el uygun fiyata bulabilirsiniz :)

''Kendi yaptığımız sistemler'' adlı başlıkta kuru alan yapılışları var bir göz atın derim.

Geri