Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryum kurumu

ßusra

Gümüş 2 Üye
Başlıca paludaryum kurmanın maaliyeti ;

Akvaryum = 30,35 YTL arası uygun boy ,40,45 YTL...... isteğe göre
Isıtıcı = 15,25........YTL (kalitesine göre değişir)
Filtre(motor...) = 15,20,25 YTL.....
UV Lambası = 40,70 YTL.....
'' AKSESUAR ''
Cansız bitki = 2,2.5,......10 YTL vs...
İsteğe göre çakıl taşları = 2,4 YTL
Arka fon = 1,1.5 YTL....

Yani paludaryum kurumu en düşük fiyattan = 85
isteğe göre = 100,150,200 YTL .........

=)

RE: Teraryum kurumu

bilgiler için teşekkürler yalnız uv lambasının fiyatları 40-70 tl arasında değişiyor muhtemelen siz sadece masa lambasını kastettiniz 8, 10, 12 tl derken bunu da düzeltmiş olalım.. paylaşım için saolun :)

Çok iyimser konuşuyoruz ya da siz eşyaları en az boydan seçiyorsunuz.45 YTL'ye nerede paludaryum...

Arkadaşlar Şuan Elimde Küçük Bi Akvaryum Var 30Cm Falan En Ufak Modeli, Yeni Bi Tane Almak İstiyorum Yaklaşık Bir Metre Boyunda. Fiyat Araştırması Yapıyorum. Sizin Tavsiye Edebileceğiniz Yerler Varmı.

Alabileceğiniz en büyüğünü alın derim ki büyüdüğünde yeniden değiştirmek zorunda kalmayın.Çeşitli akvaryumculardan fiyat alabilirsiniz. www.masakvaryum.com'a bir bakın.Eğer İstanbul'daysanız tabii ki.

Hangi şehirde oturuyorsunuz , gidip paludaryumu alabilme ihtimaliniz var mı , hangi fiyatlar arasında bakıyorsunuz?Sorularımı yanıtlayın sizi hemen bir yerlere yönlendireyim.Ayrıca kendi paludaryumunuzu kendiniz de kurabiliriniz.

İstanbul'da Oturuyorum. Sitelerdeki Akvaryumlar 400-900 ARasında Fahiş Fiyatlarda, Petshoplardakinden Çok Fazla. Açıkçası Uygun Bi Yer Buldum, Fakat Normal Akvaryum ile Bombeli Denilen Şişko Tarzlar Arasında Karar Veremiyorum.
Akvaryumu Aldıktan Sonra İçinin Dizaynıda Önemli Tabi ki, Elinizde Kendi Akvaryumlarınızın, Yada Başka Sitelerden Bulduğunuz Akvaryumların, Kaplumbağalar İçin Diyazn Edilmiş Halleri Varsa Eklerseniz Sevinirim.

Biraz Daha Büyük Olarak Koymanızı Rica Etsem.
İçinin Ayrıntılarını Tam Olarak Göremiyorum :(

Aslında bakıyorumda Antalya'da fiyatlar daha uygunmuş ya...Şaşırdım...Antalyada 70 YTL'ye iyi bir palidaryum ( tabi biraz pazarlıkla ) alınabilir.Ben 60 YTL'ye aldım kendime...Antalya'da olan varsa birkaç akvaryumcu bile önerebilirim...

İçindeki Isıtıcıyla Motor 35 Ytl Tutar. Kim Dedi Sana 35 Ytl Die..

Büşra, Resmin Büyüğünü İstemiştim Ama Yok Sanırım.
Teşekkürler Yinede.

Hope isterseniz masakvaryum.com'dan numaralarını alıp telefon açabilirsiniz.Toptancı olmalarına rağmen perakende paludaryumlar da (onların değişleriyle akvaryumlar da) yapıyorlarmış.Her boyutta yapıyorlar.Ben 340 litrelik bir paludaryuma 250 YTL fiyat aldım.Açıkçası bana da pahalı geldi.Fakat paludaryumları oldukça kaliteli , zaten de CE işaretli...Yeni farkına vardım benim iguanamın teraryumu da Mas'mış , oldukça iyi bir teraryum.Hala çizik yok üzerinde , ki iguanam sürekli camları tırmalıyordu bir ara.

Ben de İstanbul'da şu aralar çeşitli paludaryumcuları ve akvaryumcuları geziyorum.Acil ihtiyacımız olmadığı için de biraz yavaştan alıyorum.:)Birkaç yerden fiyat aldım.Şimdi bir yerle konuştum araştırma yapıyorlar , fiyat bekliyorum.Eğer uygun bir yer bulursam size de öneririm.Bugün ******'la konuşacağım.2 gündür görevli kişiyi bulamadım.Oradan da fiyat alacağım.

Bu arada Büşra Hanım sizin paludaryum oldukça küçük.Belki şu anda bıdıklarınız büyük ama yakın zamanda eğer iyi bakarsanız kocaman olacaklardır.Böylece o paludaryum size yetmeyebilir.Yani verdiğiniz fiyat ortalamanın üstünde kaçıyor.Pek uygun sayılmaz.O fiyata göre paludaryum biraz küçük.Ayrıca söylemeden edemeyeceğim ısınma lambasını unutmuşsunuz.Sağa sola monte edilebilen lambalardan bir tane alırsanız kaplumbağalarını pek bir mutlu edersiniz.Yoksa akciğer enfeksiyonu olmamaları zor.Onun dışında hoş mütevazi bir paludaryum...Şimdilik idare eder.Mutlu günler bıdıklarınıza...;)

Paludaryum Derken İçi Tamamen Döşenmiş Taşlar Vs Dizayn Edilmiş Hailimi, Yoksa Boş Halimi.

100 Cmlik Akvaryum Litre Olarak 100 Litre Yapıyor Sanırım. 65-70 Ytl İdi.

Acelem Yok 1 Ay Kadar Bekleyebilirim. Fiyat Aldığın Yerlerde Kaliteli Uygun Fiyat Çıkarsa Haber Verirsen Sevinirim. Hatta Beraber Alırız Ucuza Gelir :D

İçi boş paludaryum tabii ki.Onlar size öyle veriyorlar içini siz hallediyorsunuz.Paludaryumdaki su miktarı şöyle bulunuyor:

yükseklik*en*boy/1000=su miktarı

Mas Akvaryum da fiyatları bu 3 ölçü dahilinde veriyor.Ben de konuşmuştum , paludaryum ve akvaryum hakkında bilgililer.Benim için de öyle 1 ay gibi bir süre var.UV B lamba kullanabilmek için değiştiriyorum paludaryumu zaten...Yapmışken de ömürlük bir şey olsun diyerek epey büyük bir şey düşünüyoruz.Bu açıdan biraz pahalı oluyor.Aslında paludaryum tek başına pahalı değil; içine dış filtrenin en büyüklerinden , ısıtıcının en büyüklerin , dip süpürgesi , taşı vs.si girince fiyat epey artıyor.Bu yüzden en uygun fiyata bakıyorum.

Geçen gün *****'dan numaralarını aldım , oraya görüşecektim bu ara fakat görevli yokmuş ve telefonları sürekli meşgul çıkıyor diye görüşemedim.Siz isterseniz oraya da bakabilirsiniz.Mas'dan daha uygun fiyatları vardır diye tahmin ediyorum.

Yalnız ben büyük bir ihtimal tanıdık birisine yaptıracağım paludaryumu...Camcı bir kişi tanıdığı akvaryumculara yaptıracak onun vesilesiyle alacağım.Eğer olur derseniz sizin için de sorarım.

Şuan ki Akvaryumum Boyu Kaça Kaç, Satmayı Düşünüyormusun.

Hope benim paludaryum oldukça küçük , 30 litre kapasitesi var.Sanırım balık besleyeceğim onda da...

Geri