Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryum Temizliği

turtle..

Altın 4 Üye
Herkese iyi günler..Benim şelale tipi iç filtrem var,su içindeki kaba pislikleri alamadığı içi sık sık temizlik yapmam gerekiyor özellikle havuç yedikleri zaman :) Temizlik sırasında da haliyle elimi suya sokuyorum.Sorum şu:Elimi suya sokmamın onlara bir zararı olur mu?Temizlik yapayım derken miniklerimin hasta olmasını istemem^^

Ellerinizi yikayip guzelce durularsaniz ellerinizi suya sokmanizin onara bir zarari olmaz. Ancak tabi bunu surekli uapmamak gerekir, ama arada temizlik yaparken ya da aksesuarlari duzeltirken yapabilirsiniz.

Cvp: Paludaryum temizliği

Eliniz pis depilse bir sorun teşkil etmez yani yağlı vs gibi olmasın ama sabunla yıkayıp durulayıp sonra akvaryuma sokarsanız sorun olabilir çünkü elimizi yıkadığımızda azda olsa sabun kalır onlar suya karışırsa kötü olur elinizi yıkadıktan sonra dilinizi elinize sürdüğünüzde sizde anlayacaksınız :D

elinizi iyice yıkayın hiç birşey olmaz akvaryum ilaçlarını kullanıyorsanız su düzenleyici mavi damla elinizi sokup çıkardıkdan sonra mavi damla yapın ben öyle yapıyorum dış filtre alın daha iyi :)

Dış filtre ne kadardır.Dış filtre, dış filtre para biriktireceğim bunun için.Çünkü bayağı sorun oluyor temizlikte.

Tabiki ellerimi yıkamadan onlara yaklaşmıyorum ^^ Bunun dışında bir zararı olur mu merak ettim sadece :) Onlarda bundan rahatsız olmuyor sanki huysuz gelip elime tutunuyor beraber temizlik yapıyoruz ^^

100 tl ye lifetech var ben onu kullanıyorum çokta kullanışlıdır yanlız fiyatı akvaryumcudan akvaryucuya değişiyor 130 kadar çıkıyor

ama çok kullanışlı ben 2 tane aldım birini 100 aldım 2. başka yerden 130 aldım 6 ayda bir kompile temizliyorum filtrenin içini senede birkerede kompile malzemesini değiştiriyorum akvaryumum hep pırıl pırıl

Dış filtre hiç şüphesiz temizlik için en iyisi, şartlar müsait olunca ilk işim almak olacak ^^

Akvaryumum biraz daha büyük olsa bende alabilirim para biriktirerek :)

Dış filtre almanızı önermem öneririmde akvaryumunuz 100litre ve üzeri değilse kesinlikle gereksiz bir masraf olacaktır şelale filtre çok iyiyeter galiba siz dipteki pislikleri çekmediğinden şikayetçisiniz onu hiçbir filtre çekmez çekemez onu çekmek için dip süpürgesi adlı 5l tl ye satılan bir ürün var onu alırsanız sorun olmaz sanıyorum.

Evet dipteki pisliklerden şikayetçiyim :) Kısa sürede dip süpürgesi edinsem iyi olacak hem benim hemde minikler için ^^

Ben daha yeni temizledim.Bayağı sorun yarattı ama kapluşum için katlanacağım :)

Temizlik benim için sıkıntı olmuyor,onları temiz gördükçe mutlu oluyorum :) Teşekkür ederim herkese önerilerinizden dolayı..

Geri