Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paslanmazdan Kuru Alan

eso

Yeni Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
7
Fikir vermesi açısından eşimin paslanmazdan yaptığı kuru alan.
Daha önce tuğlalardan kuru alan yapmıştık. Ama akvaryumda çok yer kapladığından bunu tasarladı. 4 ayak üzerinde durduğu için yer sorununu çözmüş olduk. Altında da yüzebiliyorlar. Merdiven olarak bir saçın üzerine kaymamaları için minik çubukları kaynatmış.Büyük çok rahat çıktı. Ama aralıklar ufak kapluşa uygun olamamış ayakları kaydığı için zorluk çekti. Bizde üzerini halı altlarında kullanılan malzemeyi kaplayıp lastikle tutturduk. Şimdi çok rahat çıkıyorlar. Üzerinede soğuk olmaması için kauçuk kesilip kondu.

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.
 
Güzel olmuş baksanıza keyifle yatmış üzerine :)

Büyük küçüğü rahatsız etmiyor mu?
 
İlk aldığımızda hem akvaryumları ufaktı hemde aralarındaki fark daha fazlaydı. Küçük sürekli taşın altına saklanıyordu. o zaman bir süreliğine ayırmıştık. Ama akvaryum büyüyünce problem kalmadı. Yem atılınca birbirlerini itip duruyorlar ama yemlerini ayrı köşelere atıp aynı oranda yemelerine dikkat ediyoruz.
Bazen güneşlenme alanında problem oluyor. Yer problemi olmadığı halde tam ışığın altında durmak istediklerinden küçük önce geldiyse büyük onu ittirerek biraz rahatsız edebiliyor ama sonra geldiyse büyüğün üstüne çıkıp keyifl keyifli güneşleniyor.
 
2 ay önce ölçtüğümde büyük 8cm küçük 4 cm di ama bu iki ayda çok farkettiler özellikle ufaklık çok büyüdü sürekli deri değiştiriyor.
 
Akvaryumunun tam resmini eklermisin. güzel duruyorda....
Güzel olmuş .
 
Geri
Üst