Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pelodiscus Sinensis (Chinese Soft-Shell Kaplumbağa)

emronyus

Elmas 5 Üye
Orjin:Asya
Habitat:Kumlu ve çamurlu dereler
Boy:25-35 cm (40 cm ye kadar ulaştıkları görülmüştür)
Akvaryum:Tabanında en az 5 cm lik silis kum olmalıdır. Ayrıca yüzeye yakın bir mağra lazımdır. Saklanıp pusu kurarak avlandığı için akvaryumunda içgüdülerini basırmak için bu tür saklanma yerleri şarttır. Fazla kullanmasalar bile küçük bir kuru alan hazırlanmalıdır. UVB gereksiimleri yoktur. Deri solunumu yaptığından bulunduğu akvaryumun suyu çok temiz olmalıdır.
Diet: Tamamen etçil bir canlıdır nadiren bitki yediği de görülür.
Bakım:Yavruları çok hassastır ve itinayla bakılmaları gerekir. Kabuğu asla sertleşmeyen bir tür olduğu için en küçük bir çiziğe bile dikkat edilmelidir.

mailto:/img522/7472/soft1e.jpg
mailto:/img80/7012/chinesesoftshell500x500.jpg
mailto:/img571/8425/mediumfx.jpg[/color]

Cvp: Pelodiscus Sinensis (Chinese Soft-Shell Kaplumbağa)

Güzel paylaşım. Teşekkür ederiz :)

paylaşım için teşekkürler :)

Pet shoplardan bulabilirsiniz ama her petshopta bulunmuyor bldiğim kadarıyla :)

Ben Ankara'da oturuyorum onerebileceginiz bir pet shop varmi ? Birde tahmini maliyetini yazArsaniz

10 ila 30 TL arası değişiyor fiyatları. 1-2 yıl önce Armada'da rastlamıştım. Ama epeydir uğramıyorum oraya ama siz bir sorun bence yumuşak kabuklu diye.

Yavruyken kırmızı yanaklardan daha yavaş yediği için genelde aç kalırlar. O yüzden 5-6 aylıktan büyük olmaları kaydıyla rahat rahat yaşayabilirler.

Birbirine saldirma durumu yoksa iyi aslında benim iki kaplumbağam var biri 4 yasında biri 1.5 kırmızı yanakli sıkıntı olmaz insallah

Boyları ne kadar acaba ? Çünkü genelde kırmızı yanaklar eğer akvaryum yeterince büyük değilse kendilerinden küçük (kendi türleri de dahil) her tür kaplumbağaya saldırma riskleri vardır. Bunun yanında bir de bunlar büyüyünce 30 cm olacak, üstüne bir de 35-40 cm lik yumuşak kabuğu eklersek en az 1,5 metrelik bir akvaryum lazım artı bir de bu akvaryuma bu büyüklükte bir kaplumbağanın girebileceği bir mağra ya da en az 5 cm derinliğinde kum gerekli ki bu büyüklükte bir akvaryumun tabanını kaplamak için en az 20 lt kum lazım ve üstüne üstlük bu kumun düzenli olarak temizlenmesi de lazım. Benim size önerim çamur kaplumbağaları dışında her tür kaplumbağanın bir akvaryumdaki sayısının 2 yi aşmaması. Sonra çok büyük boyutlarda tanklara ihtiyaç duyuluyor çünkü.

Konu amacında sapan mesajlar silinmiştir.

Geri