Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Penn Plax kullananlar için çözüm

okankrn

Gümüş 1 Üye
Bildiğiniz gibi Penn Plax la akvaryumda derinlik elde etmek zor.Kullanan arkadaşlara yardımcı olması açısından kendi bulduğum bi yöntemi paylaşmak istedim.

Çok fazla malzemeye ihtiyacımız yok bir adet havya veya şiş tarzı delici bişe yeterli olacaktır.

*İlk olarak Penn Plaxımızın ayaklarından vazgeçmemiz gerekli.Bize lazım olan yalnızca platform ve rampa,ayaklarındaki vantuzlarıda alın ihtiyacımız olacak.

mailto:/30xcr9z.jpg*

*Havya yardımıyla platformda 3 delik açın :

mailto:/27y6dlf.jpg*
mailto:/2hprv36.jpg*

*Şimdi vantuzları bu açtığımız deliklere geçirelim :

mailto:/xnu61e.jpg*
mailto:/2q9ym2q.jpg*

*İşimiz bitti sayılır.Şimdi rampayı platforma takın,ben rampamı kendi kuru alanımda kullandığım için gösteremiycem.

mailto:/1623zmt.jpg*

Evet kuru alanımız bitti.Yüksekliğini ve konumu istediğiniz şekilde ayarlayıp derinlik verebilirsiniz
Umarım yardımcı olabilmişimdir.Herkeze hayırlı olsun şimdiden.

Saygılar...

Ellerine saglik Okan. Turtle bank misali olmus biraz ve akvaryum alani acisindan guzel bir fikir. Yalniz bu urunu kullanmadigimdan vantuzlari nasil ? Kac cm/agirlik daki hayvan veya hayvanlari ceker? Agirligini bildigin cisimleri uzerine koyaraktan yapacaklara bununda bilgisini verebilirsin hazir sen delik acmisken.

Cvp: Penn Plax kullananlar için çözüm

Fikir açısından söyliyim kabuk boyları 10,11 cm benim kapluşların büyük olanlardan bahsediyorum.Üst üste çok rahat bir şekilde durabiliyorlar.Vantuz boyu ve alanı büyürse ağırlıkta artar tabiki.

güzel çalışma okan, tebrik ederim. böylece elinde penn plax olan arkadaşlar için uzun süreli ve derin suyu olan akvaryumlar için kullanım kolaylığı olacaktır. bunun alt kısmına gene üçgen şekilde 3 cm'lik pembe strafor kesilip yerleştirilirse strafor, batmasını önleyeceği gibi hayvanların dişleme olanağını ortadan kaldıracak ve daha fazla ağırlık taşıyabilecektir.

Sağol cem abi strafor mantıklı,ben bunu kuru alan olarak kullanmıyorum ama arada sırada dinlenme sehpası görevi görüyor.

Geri