Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

petshopdaki şirin şey

panpon

Altın 2 Üye
ilk görüşte aşık oldum bende hemen sizinle paylaşmak istedim.İnşallah sıcak ve güzel bir yuva bulur...!! :rolleyes:
mailto:/img43/6083/27082009380.jpg

ayyy çok tatlıı yaaa benim olsun buu yaaa ): ama ahh anne ahh ):

alıcısı bekliyor gerçekten ankaradakiler ilgileniyorsa ö.m ile atabilirim adresi saten alışveriş merkezinde...!! arkadaşlar tatlılığı bir yana elimi uzatmıştım hemen yalamaya başladı :) acıyorum ya

ve bir gerçekte var ki o hayvanları uyuşturuyorlar çünki küçücük kafeste durmaz bir süre sonra arıza çıkartılar ve bu çok kötü birşey hayvanların öyle satılmasına karşıyım ):

ben almak isterim ama parası önemli değil ama ben sorumluluğunu alamam :( birçok hayvan besliyorum.Evet gerçektende napıyorlarsa 1 hafta önce gittim büyük bir köpek ertesi hafta gidiyorum küçük bir köpek. :( napıyorlar acaba :(

keşke alsan valla ben senin yerinde olsam annem falan izin verse kesinlikle alırım ya ne kadar şanslısınız aileleriniz izin verdikleri halde almıyosunuz ): bana kalsa ev hayvanat bahçesine dönücek ama bana kalmıyo işte ):

hayır o anlamda değil benim ailemde izin vermiyor sadece ablam 18 yaşına basınca bana istediği hayvanı alabilir(mayısda bana hamster alıcak).Bir buna izin var,sadece suda yaşayan hayvanları besleyebililiyorum(kaplumbağa ve balık) yoksa alırım ben şu anlamda dedim parası önemli değil alırım ama sorumluluğunu üstlenemem ve eve alamam demem gerekirdi özür dilerim :p şuan iki kapluş,10'un üstünde balık ve birde komşumuzun rot.köpeğini besliyorum...!!
ev benim olsa çeşit çeşit evcil hayvan dolardı :D

ne güzel bende sizinle aynı mağduriyetteyim ama benim ne belediğim köpeğim nede hamster almak için iznim var ):

birde benden büyüksün ya ben senin yerinde olsam çok çok üzülürdüm.İnsanın tüylü bir hayvanı olmasından güzel birşey yoktur bence ama nerde....ama ben komşumuzunkine bakıyorum sadece kışın onu göremicem çünkü eve alıyorlar.ama yazın bizim bahçeye geliyor koşturmaca oynuyoruz tam 6 yaşında :D

ne güzel valla arkadaşımın köpeği bile olsa yada herhangi bir hayvan kesinlikle çok severim ondan daha iyi bakarım bile ):

ne güzel seviyorsunuz hayvanları.Neyse inşallah bu şirin şey kediler hakkında bilinçli birisine gider. ):
ben alamıyorum hayvanları ama çok petshop geziyorum ve birçokda hayvan aldım eve ama tabiki sonra annemlerin köyüne gönderiyoruz hep.1 tane tavşan 3-4 köpek gönderdim oraya :(

Kedi almayı düşünen arkadaşlar varsa çevrenizde mutlaka anneciğini kaybetmiş ya da terkedilmiş yavrucuklar vardır onlardan alın. Hem onları kurtarmış olursunuz hemde petshop'lara bu konuda katkıda bulunmuş olmazsınız. Ben Çiko'mu öyle buldum:) daha doğrusu o beni buldu yaşayıp gidiyoruz Şımarık Oğlumla:)

panpon' Alıntı:
hayır o anlamda değil benim ailemde izin vermiyor sadece ablam 18 yaşına basınca bana istediği hayvanı alabilir(mayısda bana hamster alıcak).Bir buna izin var,sadece suda yaşayan hayvanları besleyebililiyorum(kaplumbağa ve balık) yoksa alırım ben şu anlamda dedim parası önemli değil alırım ama sorumluluğunu üstlenemem ve eve alamam demem gerekirdi özür dilerim :p şuan iki kapluş,10'un üstünde balık ve birde komşumuzun rot.köpeğini besliyorum...!!
ev benim olsa çeşit çeşit evcil hayvan dolardı :D

Rottweiler beslıyorsunuz ve kedi mi istiyorsunuz :)
Mahalle ayağa kalkar kedi almayın derim :rolleyes:

biraz eski bir konuyu canlandırıcam ama pet shoplardan kedi ve köpek alınmasına kesssssinlikle karşıyım.barınaklarda onlarca güzel ve yardıma muhtaç hayvan varken korkunç fiyatlarda dönen bir ticaretin parçası olmak neden? yok ben illaki golden rott bakıcam diyorsanız barınaklarda onlardan da var.ayrıca köpeğin cins olması neden bu kadar önemli onu da anlamıyorum.hava atmak için köpek besleyecekseniz beslemeyiniz daha iyi.sibirya kurtları mesela,tamam çok güzel hayvanlar fakat huyu ters.doğası eğitime müsait değil bir kere.goldenlar çok tatlı ama peki ya diğer köpekler?melez oldukları için yaşama şansları yok mu,sevgiye ihtiyaçları yok mu?

Johanna' Alıntı:
biraz eski bir konuyu canlandırıcam ama pet shoplardan kedi ve köpek alınmasına kesssssinlikle karşıyım.barınaklarda onlarca güzel ve yardıma muhtaç hayvan varken korkunç fiyatlarda dönen bir ticaretin parçası olmak neden? yok ben illaki golden rott bakıcam diyorsanız barınaklarda onlardan da var.ayrıca köpeğin cins olması neden bu kadar önemli onu da anlamıyorum.hava atmak için köpek besleyecekseniz beslemeyiniz daha iyi.sibirya kurtları mesela,tamam çok güzel hayvanlar fakat huyu ters.doğası eğitime müsait değil bir kere.goldenlar çok tatlı ama peki ya diğer köpekler?melez oldukları için yaşama şansları yok mu,sevgiye ihtiyaçları yok mu?
Kesinlikle pet shoptan köpek almayın ticarete katkıda bulunmayın.

kaplumbağalara küçücük yerlerde eziyet çektiriliyor,pet shoplarda sakız gibi satılıyorlar diye sinirlenip üzülüyorsunuz..e kedi köpekler çok mu farklı durumda?ben açıkçası hoplayan zıplayan havlayan bir yavru görmedim hiç pet shopta.sürekli yatıyorlar.neden?iyi bakıldıkları karınları tok olduğu için mi?TÜCCARLAR HAYVAN BAKMAYI BİLMEZ.lütfen seçici olun..

Geri