Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

petshopların toptancısı kim yada nerden alıyorlar

claritycan

Yeni Üye
Katılım
14 Tem 2021
Mesajlar
5
iyi günler, petshoplar ürünleri nerelerden alıyor? 1 hafta önce aldığım ürünü yan yana petshoplardan daha ucuza yada pahalıya alıyorum sürekli yaşadığım bi durum bu. Nişanlım gittiğinde farklı bana farklı fiyat cekmeleri toptan aldıkları fiyatları merak etmemize neden oldu bilgisi olan varsa yazabilir mi?
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
22,990
Türkiyede firma distribütörleri varsa oradan yoksa yurtdışından alım yaparlar. Hesap kapatma dalgası yüzünden siparişler sonraki seneye gelir. Onun için bu dönemden evvel almakta fayda vardır. Özellikle yemler kalmıyor.

Netten alım petshoplara doğrudan gitmekten ucuza gelir. Bazıları kurttur. Anlamayanı farkederlerse hem fiyatı yüksek tutar hemde gereksiz bir sürü şeyi kaskaslarlar.

Bir de dolar/euro yerinde durmayınca bazısı anında fiyata yansıtıyor.

Juenpetmarket, teleskop akvaryum, atakan petshop ve akveryem sitelerine bakın. Ekipmanlar konusunda bu sitelerin balık bölümlerine bakacaksınız.
 
Üst