Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pilli akvaryum aydınlatması

zeyneplimerve

Yeni Üye
Merhaba,

15 yıldır bende olan bir çizgili kaplumbağam var. Yeni taşındığımız evimizde akvaryumunun şu an bulunduğu yer yakınlarında priz olmadığı için tepe aydınlatmasını kullanamıyorum. Rahatça güneşlenemediği için çok mutsuz, fark ediyorum. :(
Biraz araştırdım fakat rastlayamadım; pil ile çalışan aydınlatma çeşitleri var mıdır acaba? Nereden bulabilirim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler. :)

Hayvan için ısıtma ve uv için iki lamba kullanırız. Pilli olmaz. Uzatma kablosu çekerek bunları monte edersin. Özellikle ısıtma lambası zaruridir.

Bu linkteyi konuyu okumanı tavsiye ederim kaplumbağalarla ilgili temel bilgiler mevcuttur. Çizgili ile ilgili açıklama da var.
mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Sonra takıldığın konuları sorarsın. Foruma hoşgeldin.

Cvp: RE: Pilli akvaryum aydınlatması

cem' Alıntı:
Hayvan için ısıtma ve uv için iki lamba kullanırız. Pilli olmaz. Uzatma kablosu çekerek bunları monte edersin. Özellikle ısıtma lambası zaruridir.

Bu linkteyi konuyu okumanı tavsiye ederim kaplumbağalarla ilgili temel bilgiler mevcuttur. Çizgili ile ilgili açıklama da var.
mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Sonra takıldığın konuları sorarsın. Foruma hoşgeldin.

Teşekkürler :)

Tüm lambalarımız mevcut ama şu anda kullanamadığım için belki geçici bir şeyler bulabilirim diye düşündüm. Ama yok sanırım. En kısa sürede halletmeye çalışacağım artık.

Çizgilinin reslerden farkı 2-3 mm'lik dere kumu kullanılır hayvan kendini kuma gömmeyi sever. ve ısıda su 26 derece kuru alan 30-31 derece olmalı. Diğer detaylar aynıdır.

Hepimiz çoklu prizli uzatma kablosu kullanırız. Lambalar için zamanlayıcı yok ise alman iyi olur. Aç kapa derdinden kurtulursun. Isıtma 12 saat uv ampul 3 saat yeterli olur hayvan tek. Öğlen en çok çıktığı zamanlara denk getirirsin.

Geri