Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Plastik

MehmetSafaO

Bronz 5 Üye
Plastiğin suya salınım yaptığını duydum iyi tamam da her plastik yapmaz değilmi mesela saklama kabı olarak kullanilamlar var seffaf onlarda salinim yapar mi sanırım kiler  kutusu diye geç iyi emin degilim

Uzun bazli kullanimlarda saglikli degil nasil pet sisede su yerine cam sise suyu tercih ediyolarsa insanlar ben hayvanlar icinde tam olarak boyle oldugunu dusunuyorum

Cvp: RE: Plastik

Winchesterr48' Alıntı:
Uzun bazli kullanimlarda saglikli degil nasil pet sisede su yerine cam sise suyu tercih ediyolarsa insanlar ben hayvanlar icinde tam olarak boyle oldugunu dusunuyorum
Haklisiniz bize zararlı olan örneğin sabun (yememiz bakimindan) onların suyuna karışması da zararlı vb ama ben şu açıdan bakıyorum kaplumbağa için plastik taşım kapları var yani onlarda beslemek yanlış ama besleyenlerin kaplumbağaları da zehirlenir yıllarca bakanlar var o kapta kim bilir hayran ne biçim eziyet oluyo  bide süsler var kaliteli markaların onlarda mi zararlı bir sorum daha var mesela plastigi suda bekleyerek salinim yapmasına engel olunur mu atiyom 10gun suda beklettin salabilcegi kadar zararlı maddeyi salar mi yoksa zararlı madde sinirsizmi :)

Plastik çeşitli, kalitesine göre değişiyor. Policarbon yapılı olanlarda salınım yok. Bu şeffaf saklama kaplarındaki plastik diğer tiplere göre iyi olsa da ufak bir salınım illaki olacaktır. Cama göre plastiğin alg kaplanması da yoğun olur. Yüzeyinin kayganlaşması bundan kaynaklıdır.

Diğer taraftan dışarıyı seyretmesine de engel olur. Plastikte salınım bitmez. Sonuçta katı ürün.

Geri