Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pomeranian

beyoğlu

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar pomeranian cinsi bir köpek almak istiyorum.Ancak kaplumbağamla anlaşırlarmı diye sizede bir sorayım dedim bu arada resimlerinide koyayım:D:ff:mailto:/1c/1/psl1x.pngmailto:/1c/1/psl49.pngmailto:/1c/1/psl4x.jpgmailto:/1c/1/psl5p.jpg

Birde ben apartmanda yetiştirebilirim.Aslında bahçeli bir ev ama apartman olduğu için şikayet edebilirler çünkü bu pomeranian cinsi köpekler ailesi dışında yabancı görürlerse havlaayabiliyorlarmış.Ama günde bir iki saat dolaştırabilirim.Araştırmalara göre bu cins köpeklerin ev hayatına daha çabuk uyum sağlamaları görülmüş ama ben sizede bir sorayım dedim.

kopek cok tatlıymıs. yavu alırsanız kaplumbagalara zarar vermezler. bızım de 1 aylık olmamıs kopegımz ordegıme zarar veremıyor. ama bahcede beslenseydı ıyı olurdu.

bu arada bu kopekler buyuyunce cok tembellesıyor. benım vardı bu kopekten. hayvan sanahtan aksama kadar yatıyor gecelwerı havlıyordu.

Cvp: Pomeranian

Bilgisayardan alıştırdım bu türüne benzeyen köpeklere oranla daha canlı daha kanlı oluyormuş birde eve daha alışkın deniliyordu ama bilemiyorum.

Geceleri havlıyorsada kötü ama ben aklıma koydum alıcağım

bızımkıın gecelerı yanına bı kopek daha gelıyodu ıkısı havlıyordu. belkı 2 tane oldugu ıcındır. sız alıcaksanız tek alın.

Bahceli eviniz yoksa almayin bence. Ne kadar uyum sagliyor falan denilse de hayvanlara yazik.

bencede. sen kafaya taktın dıye ona ezıyet cektırme. bahcenızı hıcmı kullanamassınız?

Köpek beslemek zorunda değilsin, ille de beslemek istiyorsan onun doğasına uygun şartları ayarlaman senin en önemli vazifen. Aksi takdirde köpek elbette eve alışır ama onun ait olduğu yer doğa, temiz hava, koşacak alan yatacak güzel bir yeri güneşi, suyu vs. Muhtemelen evde sürekli bir tüğ sorunu da oluşacaktır.

apartmanda olmaz. ilgili kanuna göre apartman sakinlerinden birinin şikayeti seni köpeği bırakmak durumunda bırakacak. bu hayvanlarda gerçekten asabi ve çok havlayan bir cins.

Arkadaşlar yanlış anlamadan dolayı hepinizden özür dilerim.Köpeği evde yetiştirecek kadar zalim değilim.Apartmanın bahçesine hiç koyamam.Cem abinin dediği gibi apartmanda yaşayanlar şikayet edebilirler.Ayrıca apartman çocukları çok yaramazlar ve köpeğe rahat vermezler :'(.Ben aklıma koydum alıcağım dediysemde kendi evim ve kendi büyük bir bahçem olduğu zaman alıcağımı kastetmiştim.Bunu yazmadığım için üzgünün ev içinde yetiştirilir mi diye bir araştırmamda yazıyordu yetiştirebilmem.Ama yetiştiremeyeceğimi anladım sizlerle.Öncelikler tekrardan sizden özür diliyor ve bana öğütler verdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum:smile:

Güzel karar Cem. Benim köpek ile ilgili fikrimde ev dışında olmasından yana.

Belki bir süre sonra kendini yakın hissedeceğin köpek cinside değişebilir. Bu anlamda da ertelenmesi avantaj.

Geri